Blog

HomeBlog

Drzwi PIVOT Kraków

Drzwi wewnętrzne Pivot to nowoczesna i designerska innowacja, która wnosi wyrafinowaną elegancję i funkcjonalność do wnętrz. Te drzwi charakteryzują się nietypowym systemem zawiasów, który odróżnia je od tradycyjnych drzwi wewnętrznych stosowanych w mieszkaniach oraz domach. Dla tych, którzy dążą do unikalności w aranżacji swojego wnętrza, drzwi Pivot są doskonałym wyborem. Poniżej przedstawiamy, czym są drzwi wewnętrzne Pivot, czym się różnią od standardowych drzwi wewnętrznych oraz omawiamy najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Kolor podłogi to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Może on mieć znaczący wpływ na wygląd całego pomieszczenia, a także na jego atmosferę. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać kolor podłogi w taki sposób, aby pasował do stylu wnętrza, a także do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oraz kolorów podłóg, od jasnych, białych, wręcz pastelowych, aż po po ciemne i wyraziste. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i może stworzyć w pomieszczeniu zupełnie inne wrażenie. Jak dobrać kolor podłogi, aby przyjemniej korzystać z wnętrza?

Osoby remontujące dom jednorodzinny obecnie mogą skorzystać z szeregu wsparć oferowanych przez państwo. Jednym z takich programów, którym warto się zainteresować jest program „Czyste powietrze”. Celem programu jest poprawa poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a jednym z celów, które mają przybliżyć nas do osiągnięcia sukcesu jest poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w Polsce. Co to oznacza w praktyce, kto może skorzystać z programu i na jakie materiały można uzyskać wsparcie finansowe?

Panele winylowe to jedna z najlepszych opcji na podłogę w kuchni. Odporne na mikrouszkodzenia, wodoodporne i trwałe to cechy, które sprawiają, że nad wyborem podłogi w kuchni nie trzeba się długo zastanawiać. Jakie panele będą najlepszym wyborem, jak zamontować panele LVT w kuchni i jakie marki mają w swojej ofercie panele winylowe do kuchni? W dalszej części poruszymy te oraz kilka innych kwesti, które nurtują osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań na podłogi.

Mieszkające z nami zwierzaki traktujemy jak członków rodziny, kochamy je, dbamy i zapewniamy jak najlepsze warunki do życia. Jeśli myślimy o wymianie podłogi, a jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych, to warto rozważyć zamontowanie podłogi, która będzie odporna na zarysowania, intensywną eksploatację oraz wodę. Podłoga posiadaczy psów i kotów powinna być estetyczna, ale i na wskroś praktyczna. Dodatkowo właściciele zwierzaków domowych pragną, aby czuły się one we wnętrzu swobodnie i bezpiecznie, ale ich obecność w domu może wiązać się z szybszym zużyciem podłogi. Co w takiej sytuacji wybrać na podłogę? Sprawdźmy, jakie są propozycje producentów na podłogę dla posiadaczy zwierząt domowych.

Przeznaczenie pomieszczenia, w którym będzie ułożona podłoga, konieczność wykorzystania materiałów wodoodpornych, czy spełniających wysokie wymagania wytrzymałości, nie zamyka wyboru takiego rodzaju materiału na podłogi, który będą dopasowany do wnętrza wyglądem i kolorem. Nowe technologie pozwalają produkować podłogi łudząco podobne do desek drewnianych, płytek ceramicznych czy betonu, które jednocześnie są ciepłe i miłe w dotyku. Jednym z takich produktów są panele winylowe. Niemniej jednak różnorodność i wybór rodzi pytanie – jakie panele winylowe wybrać? Szeroki wybór nie ułatwia zadania.

Kiedy stajemy się posiadaczami nowo zakupionego domu lub mieszkania, bądź decydujemy się na remont tego, w którym mieszkamy, zaczynamy szukać materiałów do jego wyposażenia. Jednym z pytań, które sobie zadajemy jest to, jak wybrać drzwi do pokoju. Prosty, funkcjonalny przedmiot, a im dłużej zastanawiamy się nad wyborem, tym więcej rodzi się pytań, na które nie znajdujemy odpowiedzi. Drzwi do pokoju to nie tylko przedmiot użytkowy. To również element wystroju samego pomieszczenia, który przez wiele lat będzie wpływał na nasz komfort i samopoczucie. Należy pamiętać również, że drzwi wewnętrzne powinny pasować do stylu pokoju i wnętrza, a także zwyczajnie podobać się ich użytkownikom. W tym artykule postaramy się zamieścić kilka odpowiedzi na pytanie, jak wybrać drzwi do pokoju.

Drzwi ukryte, czyli inaczej mówiąc drzwi z ukrytą ościeżnicą, od dawna zagościły w wielu domach, są chętnie wybierane przez architektów, jak i użytkowników. Są rozwiązaniem wzbogacającym nowoczesne wnętrza i bez problemów łączone w jednym obiekcie z drzwiami z widocznymi ościeżnicami, a także czasami stosowane jako wyłączne rozwiązanie. Wybór drzwi ukrytych pozwala uzyskać efekt zespolenia drzwi ze ścianą. Po ich otynkowaniu i pomalowaniu w tym samym kolorze co ściana praktycznie znikają. Widoczna pozostaje klamka i wąska szczelina pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Estetyka drzwi z ukrytą ościeżnicą i ich popularność sprawiły, że możemy je znaleźć w ofercie prawie każdej firmy produkującej drzwi.

BerryAlloc to belgijski producent materiałów podłogowych. W Polsce marka jest jeszcze mało znana, ale to z pewnością zmieni się, jak tylko klienci będą mieli okazję na żywo zobaczyć wzorniki tych podłóg. Ponieważ w ABC Dom znajdziesz najszerszy w Krakowie wybór podłóg w jodełkę i dlatego, że stawiamy na najlepsze marki, dlatego nie mogło u nas zabraknąć podłóg w jodełkę BerryAlloc. Obecnie w naszych salonach już można obejrzeć najnowsze propozycje firmy, a dla wszystkich tych, którzy nie do końca czują się przekonani, a poszukują nowoczesnych rozwiązań podłogowych przygotowaliśmy mały przegląd podłóg w jodełkę BerryAlloc.

Nowoczesne wnętrza potrzebują niestandardowych rozwiązań i materiałów. Takim są właśnie drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą, które po zamknięciu tworzą ze ścianą jednolitą całość. Dopasowane kolorystycznie niczym się od niej nie odróżniają i potrafią się całkowicie wtopić. Taki minimalistyczny efekt jest często pożądany w nowoczesnych, stawających na prostotę wnętrzach. Możliwość pokrycia powierzchni drzwi dowolnym rysunkiem lub lakierem, to również dodatkowy sposób na wprowadzenie dekoracji do wnętrza.

Drzwi francuskie wbrew swojej nazwie obecnie najpopularniejsze są w Stanach Zjednoczonych, a o ich pięknie oraz zaletach można by mówić godzinami. Pasują do większości aranżacji wnętrz, a nawet będąc jedynym mocnym akcentem we wnętrzu potrafią udekorować i wypełnić stylem każde pomieszczenie. Jak wyglądają te drzwi i gdzie w Krakowie można kupić drzwi francuskie?

Panele podłogowe to materiał podłogowy, który powoli staje się jednym z najpopularniejszych. Na rosnące zainteresowanie nim mają wpływ jego ponadprzeciętne właściwości użytkowe takie ja odporność na wodę, łatwość konserwacji, czyli utrzymania w porządku, czy kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Aby przedstawić najciekawsze, a zarazem cieszące się największym zainteresowaniem klientów produkty przygotowaliśmy ranking paneli podłogowych, w którym znajdziecie niezwykłe propozycje na podłogi.

Schody wewnętrzne i ich wykończenie to temat przed którym staje każdy inwestor rozpoczynający swoją przygodę nazywaną wykańczaniem wnętrza. Tradycyjnie na schody najczęściej stosuje się stopnie drewniane, wykonane na indywidualne zamówienie oraz pod konkretne wymiary. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli we wnętrzu planujemy drewnianą podłogę i mamy czas, aby czekać na indywidualnie przygotowywane dla nas stopnice. Dodatkowo jesteśmy w stanie zachować ciągłość w wyglądzie wnętrza poprzez ułożenie na schodach tego samego gatunku drewna, co na podłodze. Co zrobić w sytuacji, jeśli na podłodze planujemy panele podłogowe? Jak dopasować schody do podłogi z paneli? Osobom, którym ten problem spędza sen z powiek, polecamy dalszą część naszego artykułu.

Jednym z pierwszych materiałów na podłogi, o którym myślimy w trakcie urządzania wnętrza na podłogi, jest drewno. Jest ono ponadczasowym, eleganckim, ekologicznym, a przede wszystkim łatwym do odświeżenia materiałem na podłogi. Drewno stosowane jest od setek lat, a przykłady jego długoletniej żywotności jako okładzina podłogowa znajdziemy na całym świecie. Mając pod ręką tak doskonały materiał do układania na podłodze powstaje pytanie, dlaczego ludzie sięgają po inne rozwiązania. Dlaczego panele laminowane, jak również winylowe, cieszą się popularnością, i to zdecydowanie rosnącą?