Blog

HomeBlog

Panele podłogowe to nie tylko część elementów wykończenia wnętrz, ale także ważny składnik wystroju wnętrz, który wpływa na atmosferę i funkcjonalność pomieszczenia. Rynek materiałów podłogowych oferuje szereg rozwiązań, a wśród nich znajdziemy tak popularne jak panele podłogowe oraz parkiet. Lider rynku PERGO i jeden z największych producentów od lat cieszy się uznaniem klientów, oferując wysokiej jakości panele podłogowe, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czym wyróżnia się firma Pergo, jakie produkty oferuje i dlaczego Pergo jest jednym z polecanych producentów paneli podłogowych w Polsce?

Panele podłogowe to popularne rozwiązanie na wykończenie podłóg w domach i mieszkaniach. Wyróżnia je łatwość montażu, szeroki wybór wzorów i kolorów oraz stosunkowo niska cena. Jednakże, jeśli szukasz czegoś spoza standardowej i najpopularniejszej oferty, warto rozważyć wybór paneli podłogowych premium. Panele podłogowe z wyższej półki cenowej stanowią wybór dla tych, którzy poszukują nie tylko estetycznego i wyróżniającego się rozwiązania na podłogę, ale traktują wykończenie swoich wnętrz jako inwestycję i chcą wybrać materiał o najwyższych parametrach użytkowych i wizualnych. Panele podłogowe premium to doskonała jakość wykonania oraz lepsze właściwości niż panele z niższych segmentów rynkowych.

Panele podłogowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie dla każdego wnętrza, ale również element dekoracyjny, który może nadać wnętrzu charakteru i stylu. Jedną z czołowych firm produkujących wysokiej jakości panele podłogowe jest Quick-Step, która od lat zachwyca klientów innowacyjnymi rozwiązaniami i doskonałą jakością swoich produktów. Quick-Step to belgijski producent paneli podłogowych – laminowanych oraz winylowych, znany z nowoczesnych rozwiązań podłogowych, wysokiej jakości produktów i wyjątkowych wzorów umieszczonych na panelach podłogowych. Firma oferuje szeroką gamę paneli laminowanych i winylowych, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, a odporność na użytkowanie pozwala montować je nawet w przestrzeniach komercyjnych.

Drzwi PIVOT Kraków

Drzwi wewnętrzne Pivot to nowoczesna i designerska innowacja, która wnosi wyrafinowaną elegancję i funkcjonalność do wnętrz. Te drzwi charakteryzują się nietypowym systemem zawiasów, który odróżnia je od tradycyjnych drzwi wewnętrznych stosowanych w mieszkaniach oraz domach. Dla tych, którzy dążą do unikalności w aranżacji swojego wnętrza, drzwi Pivot są doskonałym wyborem. Poniżej przedstawiamy, czym są drzwi wewnętrzne Pivot, czym się różnią od standardowych drzwi wewnętrznych oraz omawiamy najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Kolor podłogi to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Może on mieć znaczący wpływ na wygląd całego pomieszczenia, a także na jego atmosferę. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać kolor podłogi w taki sposób, aby pasował do stylu wnętrza, a także do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oraz kolorów podłóg, od jasnych, białych, wręcz pastelowych, aż po po ciemne i wyraziste. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i może stworzyć w pomieszczeniu zupełnie inne wrażenie. Jak dobrać kolor podłogi, aby przyjemniej korzystać z wnętrza?

Osoby remontujące dom jednorodzinny obecnie mogą skorzystać z szeregu wsparć oferowanych przez państwo. Jednym z takich programów, którym warto się zainteresować jest program „Czyste powietrze”. Celem programu jest poprawa poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a jednym z celów, które mają przybliżyć nas do osiągnięcia sukcesu jest poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w Polsce. Co to oznacza w praktyce, kto może skorzystać z programu i na jakie materiały można uzyskać wsparcie finansowe?

Panele winylowe to jedna z najlepszych opcji na podłogę w kuchni. Odporne na mikrouszkodzenia, wodoodporne i trwałe to cechy, które sprawiają, że nad wyborem podłogi w kuchni nie trzeba się długo zastanawiać. Jakie panele będą najlepszym wyborem, jak zamontować panele LVT w kuchni i jakie marki mają w swojej ofercie panele winylowe do kuchni? W dalszej części poruszymy te oraz kilka innych kwesti, które nurtują osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań na podłogi.

Mieszkające z nami zwierzaki traktujemy jak członków rodziny, kochamy je, dbamy i zapewniamy jak najlepsze warunki do życia. Jeśli myślimy o wymianie podłogi, a jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych, to warto rozważyć zamontowanie podłogi, która będzie odporna na zarysowania, intensywną eksploatację oraz wodę. Podłoga posiadaczy psów i kotów powinna być estetyczna, ale i na wskroś praktyczna. Dodatkowo właściciele zwierzaków domowych pragną, aby czuły się one we wnętrzu swobodnie i bezpiecznie, ale ich obecność w domu może wiązać się z szybszym zużyciem podłogi. Co w takiej sytuacji wybrać na podłogę? Sprawdźmy, jakie są propozycje producentów na podłogę dla posiadaczy zwierząt domowych.

Przeznaczenie pomieszczenia, w którym będzie ułożona podłoga, konieczność wykorzystania materiałów wodoodpornych, czy spełniających wysokie wymagania wytrzymałości, nie zamyka wyboru takiego rodzaju materiału na podłogi, który będą dopasowany do wnętrza wyglądem i kolorem. Nowe technologie pozwalają produkować podłogi łudząco podobne do desek drewnianych, płytek ceramicznych czy betonu, które jednocześnie są ciepłe i miłe w dotyku. Jednym z takich produktów są panele winylowe. Niemniej jednak różnorodność i wybór rodzi pytanie – jakie panele winylowe wybrać? Szeroki wybór nie ułatwia zadania.

Kiedy stajemy się posiadaczami nowo zakupionego domu lub mieszkania, bądź decydujemy się na remont tego, w którym mieszkamy, zaczynamy szukać materiałów do jego wyposażenia. Jednym z pytań, które sobie zadajemy jest to, jak wybrać drzwi do pokoju. Prosty, funkcjonalny przedmiot, a im dłużej zastanawiamy się nad wyborem, tym więcej rodzi się pytań, na które nie znajdujemy odpowiedzi. Drzwi do pokoju to nie tylko przedmiot użytkowy. To również element wystroju samego pomieszczenia, który przez wiele lat będzie wpływał na nasz komfort i samopoczucie. Należy pamiętać również, że drzwi wewnętrzne powinny pasować do stylu pokoju i wnętrza, a także zwyczajnie podobać się ich użytkownikom. W tym artykule postaramy się zamieścić kilka odpowiedzi na pytanie, jak wybrać drzwi do pokoju.

Drzwi ukryte, czyli inaczej mówiąc drzwi z ukrytą ościeżnicą, od dawna zagościły w wielu domach, są chętnie wybierane przez architektów, jak i użytkowników. Są rozwiązaniem wzbogacającym nowoczesne wnętrza i bez problemów łączone w jednym obiekcie z drzwiami z widocznymi ościeżnicami, a także czasami stosowane jako wyłączne rozwiązanie. Wybór drzwi ukrytych pozwala uzyskać efekt zespolenia drzwi ze ścianą. Po ich otynkowaniu i pomalowaniu w tym samym kolorze co ściana praktycznie znikają. Widoczna pozostaje klamka i wąska szczelina pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Estetyka drzwi z ukrytą ościeżnicą i ich popularność sprawiły, że możemy je znaleźć w ofercie prawie każdej firmy produkującej drzwi.

BerryAlloc to belgijski producent materiałów podłogowych. W Polsce marka jest jeszcze mało znana, ale to z pewnością zmieni się, jak tylko klienci będą mieli okazję na żywo zobaczyć wzorniki tych podłóg. Ponieważ w ABC Dom znajdziesz najszerszy w Krakowie wybór podłóg w jodełkę i dlatego, że stawiamy na najlepsze marki, dlatego nie mogło u nas zabraknąć podłóg w jodełkę BerryAlloc. Obecnie w naszych salonach już można obejrzeć najnowsze propozycje firmy, a dla wszystkich tych, którzy nie do końca czują się przekonani, a poszukują nowoczesnych rozwiązań podłogowych przygotowaliśmy mały przegląd podłóg w jodełkę BerryAlloc.

Nowoczesne wnętrza potrzebują niestandardowych rozwiązań i materiałów. Takim są właśnie drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą, które po zamknięciu tworzą ze ścianą jednolitą całość. Dopasowane kolorystycznie niczym się od niej nie odróżniają i potrafią się całkowicie wtopić. Taki minimalistyczny efekt jest często pożądany w nowoczesnych, stawających na prostotę wnętrzach. Możliwość pokrycia powierzchni drzwi dowolnym rysunkiem lub lakierem, to również dodatkowy sposób na wprowadzenie dekoracji do wnętrza.

Drzwi francuskie wbrew swojej nazwie obecnie najpopularniejsze są w Stanach Zjednoczonych, a o ich pięknie oraz zaletach można by mówić godzinami. Pasują do większości aranżacji wnętrz, a nawet będąc jedynym mocnym akcentem we wnętrzu potrafią udekorować i wypełnić stylem każde pomieszczenie. Jak wyglądają te drzwi i gdzie w Krakowie można kupić drzwi francuskie?