Drzwi zewnętrzne Kraków

Antywłamaniowe, z szybą, nowoczesne i drewniane.

Salon z drzwiami zewnętrznymi w Krakowie

Drzwi zewnętrzne do domu są wystawione permanentnie na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, czy promienie słońca. Wszystkie te zjawiska działają niekorzystnie na wygląd drzwi niszcząc wygląd.

W naszej ofercie znajdą Państwo każdy rodzaj drzwi: drewniane, pełne, z szybą, antywłamaniowe, stalowe, gładkie, ze zdobieniami. Drzwi, które odgrodzą od hałasu z ulicy, zapewnią bezpieczeństwo i spokój mieszkańcom. Na wiele lat.

Drzwi zewnętrzne Kraków

Jakie są najważniejsze parametry drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Estetyka ich wykonania jest równie ważna, jak i ich parametry cieplne czy bezpieczeństwo. Ich kolor, forma oraz wielkość powinny być dostosowane do projektu budynku i podkreślać jego indywidualny styl. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne?

Bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne chronią nasz dom czy mieszkanie przed wizytą niechcianych gości. Z tego względu muszą spełniać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa.
Zwykle ramy i skrzydła drzwi zewnętrznych mają wzmocnioną konstrukcję i są wyposażone w antywłamaniowe zamki oraz zawiasy. Powinny one być zamontowane na metalowej lub stalowej ościeżnicy. Jeśli wybierzemy drzwi zewnętrzne z elementem przeszklenia, to należy pamiętać, aby materiał, z którego wykonane jest doświetlenie, był wykonane ze szkła o właściwościach antywłamaniowych – musi ono być odporne na wybicie, wycięcie czy wyważenie. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe powinny posiadać odpowiedni certyfikat. Warto zapytać o niego sprzedawcę.

Izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne muszą stanowić skuteczną barierę przed wnikaniem do wnętrza domu czy mieszkania zimnego powietrza i jednocześnie powinny chronić przed utratą ciepła. Jeśli chcemy zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny, to przy wyborze drzwi zewnętrznych powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik U, czyli współczynnik przenikania ciepła. Jego wartość jest różna i zależy od materiału, z którego wykonane są drzwi. Warto jednak wybrać taki model, w przypadku którego wartość U nie jest wyższa niż 2,6 W/m²K. Drzwi zewnętrzne, których współczynnik przenikania ciepła oscyluje na poziomie 2,0 W/m²K gwarantują najlepszy komfort cieplny i przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Wodoszczelność drzwi zewnętrznych

Często drzwi zewnętrzne, szczególnie te prowadzące do piwnicy czy garażu, narażone są na działanie czynników atmosferycznych, w tym wiatru i deszczu.
Wskaźnik wodoszczelności drzwi zewnętrznych określają parametry od A1 do A9. Im wyższa wartość tego współczynnika, tym większa szczelność drzwi. Pamiętajmy, aby wybierać te modele drzwi zewnętrznych, których wskaźnik wodoszczelności oscyluje nie niżej niż na poziomie A3, A4.

Izolacyjność akustyczna drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne powinny także skutecznie chronić wnętrze domu przed hałasem. Jest to szczególnie ważna kwestia w sytuacji, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy lub w bloku, w którym korytarze są często użytkowane przez mieszkańców. Izolacyjność akustyczna drzwi zewnętrznych określana jest przez parametr Rw i wyrażana jest w decybelach. Im wartość tego wskaźnika jest wyższa, tym lepiej dany model drzwi zewnętrznych tłumi hałasy dochodzące z zewnątrz. Wybierając drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na materiał, który został wykorzystany podczas produkcji do izolacji termicznej. Zwykle jest to szyba zespolona, warstwa izolacji termicznej lub specjalne panele. Na stopień izolacyjności akustycznej drzwi mają wpływ także uszczelki.

Drzwi Cal Kraków

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe w każdej klasie od RC1 aż do RC6. Wytrzymałe i zapewniające bezpieczeństwo mienia i osób przebywających we wnętrzu.

Drzwi zewnętrzne drewniane Kraków

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane to klasyka. Obecna oferta drzwi drewnianych to nie tylko tradycyjne drzwi ze zdobieniami i przeszkleniami, ale również nowoczesne, proste drzwi.

Drzwi obiektowe Kraków

Drzwi obiektowe

Przeciwpożarowe i dźwiękoszczelne to parametry drzwi do obiektów przemysłowych i handlowych. Ich zadania są odmienne od zadań typowych drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne metalowe Kraków

Drzwi stalowe | metalowe

Montaż drzwi wejściowych stalowych to dobry sposób, aby zgrać wyglądem drzwi, bramę garażową oraz okna. Spójność w wyglądzie budynku gwarantowana.

Drzwi zewnętrzne do domu Kraków

Drzwi pełne

Drzwi pełne bez dodatkowych zdobień oraz szyb – metalowe oraz drewniane – taką ofertę przygotowaliśmy dla klientów szukających minimalistycznego wyglądu w drzwiach.

Drzwi techniczne Kraków

Drzwi techniczne

Drzwi techniczne do piwnicy, kotłowni, czy garażu, jak również drzwi z elektronicznymi systemami dostępu również są dostępne dla naszych klientów w salonach ABC Dom.

Drzwi zewnętrzne z szybą Kraków

Drzwi z szybą

Drzwi zewnętrzne z szybą to dobry sposób, aby doświetlić  ciemny wiatrołap. Szyba może znajdować się w drzwiach, ale również jako świetlik nad skrzydłem.

bramy-garazowe-segmentowe

Zobacz serwis dedykowany bramom garażowym

Wybraliśmy najlepszych producentów bram garażowych, wyselekcjonowaliśmy najlepsze bramy segmentowe i niezawodne napędy. Nasi doradcy zawsze dzielą się wiedzą, pomagają dobrać optymalne rozwiązania w zadanych budżetach i zaproponują bramy w konkurencyjnych cenach. Co więcej zaoferujemy bramę garażową w kolorystyce i stylu pasującym do drzwi zewnętrznych, a nasi montażyści przeprowadzą profesjonalny montaż.

Masz problem z wyborem?

Dziesiątki producentów i tysiące drzwi zewnętrznych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Salon ul. Zakopiańska

Dane Kontaktowe

ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 10:00 – 16:00

Salon ul. Meiera

Dane Kontaktowe

ul. Meiera 11

31-236 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 9:00 – 14:00

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków