Drzwi wejściowe Kraków

Do mieszkania, antywłamaniowe i nowoczesne.

Salon z drzwiami wejściowymi w Krakowie

Tworząc ofertę drzwi wejściowych chcieliśmy zapewnić Państwu jak najszerszy wybór. Nasi wykwalifikowani oraz znający wszystkie nowinki technologiczne rynku doradcy, pomogą wybrać te najlepsze drzwi do mieszkania oraz domu.

Zdajemy sobie sprawę, że tylko połączenie jak najszerszej oferty na drzwi oraz wiedzy naszych doradców da Państwu możliwość kupienia solidnych drzwi, które będą gwarantować bezpieczeństwo oraz cieszyć oko przez długi czas.

Drzwi wejściowe

Jak wybrać drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe, niezależnie od tego czy montujesz je w bloku w Krakowie czy w podmiejskiej willi, są wizytówką Twojego domu. Estetyka ich wykończenia musi nawiązywać do stylu, w którym zaaranżowane jest wnętrze domu, jak i jego otoczenie. Poza tym drzwi wejściowe muszą także spełniać funkcje termoizolacyjne oraz akustyczne. Powinny być też trwałe i skutecznie chronić przed niechcianym wtargnięciem intruzów.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe?

  • Materiał wykończeniowy – do najczęściej spotykanych materiałów, z których wykonane są drzwi wewnętrzne, należą stal, tworzywo sztuczne, aluminium i drewno. Każdy z tych typów drzwi ma swoje wady i zalety. Drzwi wejściowe wykonane ze stali i z aluminium są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak stopień ich izolacyjności cieplnej i akustycznej jest niższy, niż w przypadku drzwi drewnianych. Te z kolei są często wybierane ze względu na możliwość indywidualnego dopasowania ich rozmiaru, koloru czy elementów wykończeniowych. Drzwi drewniane są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei drzwi wykonane z PCV mają bardzo dobre parametry termiczne i akustyczne, jednak ich wzornictwo jest ograniczone.
  • Współczynniki przenikania ciepła – izolacyjność termiczna określa ilość ciepła, która dostaje się do wnętrza budynku przez drzwi, przy uwzględnieniu temperatur wewnętrznych i zewnętrznych. Współczynnik ten zależy od materiału, z którego wykonane są drzwi. Jeśli wybieramy drzwi z przeszklonymi elementami, to należy pamiętać, aby ich współczynnik ciepła był wyższy niż 1,1 W/m2K.
  • Wymiar – drzwi wejściowe powinny mieć minimalny wymiar 90×200 cm w świetle otworu. Zapewnia to komfort w codziennym użytkowaniu – podczas wnoszenia zakupów, czy przedmiotów o większych gabarytach. Trzeba pamiętać, że otwór w murze musi być co najmniej o 10 cm większy, niż planowany wymiar stolarki drzwiowej. W Krakowie i okolicach nasi montażyści dokonują pomiarów dla naszych klientów.
  • Ochrona – drzwi wejściowe muszą spełniać także funkcje antywłamaniowe. Warto wybierać te modele, które posiadają 3 lub 4 klasę antywłamaniowości, mają pełny profil zabudowy oraz zamki klasy C. Ich konstrukcja powinna być wzmocniona przez hartowane pręty czy dodatkowe bolce.
  • Sposób otwierania ‒ zastanów się, na którą stronę mają się otwierać Twoje drzwi wejściowe. Jeśli na lewo – będą zamocowane do lewej strony ościeżnicy, jeśli na prawo – do prawej. Druga z opcji to – na zewnątrz, czy do wewnątrz. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić ewentualne punkty kolizyjne oraz przestrzeń, którą zajmie skrzydło drzwiowe.

Drzwi wejściowe bez progu

Progi wykorzystywane są do rozgraniczenia funkcji poszczególnych pomieszczeń. Stosowane są powszechnie w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. To, co je różnicuje, to przede wszystkim materiał, z którego są wykonane, forma oraz pełnione funkcje.

Progi w drzwiach wejściowych
Prawidłowy montaż drzwi wejściowych zapewnia skuteczną izolację akustyczną i termiczną budynku. Bardzo ważną rolę odgrywa tu nie tylko rodzaj materiału, z którego wykonana jest stolarka drzwiowa, ale w szczególności próg. Dlaczego? Ponieważ odpowiedni montaż drzwi i progu pozwala zminimalizować ryzyko powstania tak zwanych mostków termicznych, a im mniejsza utrata ciepła, tym niższe rachunki.
Aby próg był dźwiękoszczelny i posiadał odpowiednie właściwości termiczne, należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie podłogi. Sąsiadujące ze sobą warstwy betonu, które znajdują się na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz, muszą być w odpowiedni sposób rozdzielone warstwą termiczną oraz hydroizolującą. Gwarantuje to uzyskanie odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła.

Co w sytuacji, gdy decydujemy się na montaż drzwi wejściowych w Krakowie bez progu?
Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności, gdy adaptujemy wnętrze budynku na potrzeby osób niepełnosprawnych, gdy mamy małe dzieci lub w sytuacji, gdy zależy nam uzyskaniu efektu jednolitej płaszczyzny. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu utraty ciepła. Idealnie w tej sytuacji sprawdzają się progi z przegrodą termiczną. Są one montowane w kanale przygotowanym w podłodze. Dzięki specjalnej formie montażu, opartej na technice warstwowej, jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed przenikaniem do wnętrza budynku zimna i wilgoci. Ich część wewnętrzna wykonana jest zwykle z komór wypełnionych powietrzem, natomiast warstwę wierzchnią stanowi aluminium. Wówczas na połączeniu części zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni przylegającej do drzwi znajduje się jedynie listwa, która tworzy naturalne połączenie płaszczyzn.

Drzwi wejściowe antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe

Bezpieczeństwo Twoje, twojej rodziny oraz mienia jest najważniejsze, dlatego nasza oferta bogata jest w najlepsze drzwi antywłamaniowe na rynku.

Drzwi do mieszkania w Krakowie

Drzwi do mieszkania

Drzwi wejściowe do mieszkania to osobna kategoria w naszej ofercie. Koniecznie z dobrą akustyką, antywłamaniowe oraz z dobrymi parametrami izolacyjnymi.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane

Drzwi wejściowe drewniane do mieszkania to ekskluzywna pozycja w naszej ofercie. Masywne, antywłamaniowe, akustyczne i pięknie wyglądające drzwi.

Stalowe drzwi wejściowe

Drzwi stalowe|metalowe

Drzwi stalowe to ukłon głównie w stronę klientów szukających nowoczesnego wyglądu i spójności w wyglądzie budynku. Drzwi stalowe mogą wyglądem przypominać drewniane.

Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe dwuksrzydłowe

Drzwi dwuskrzydłowe to propozycja dla osób, które chcą wpuścić trochę światła do wnętrza wiatrołapu, a jednocześnie posiadają duży otwór drzwiowy.

Nowoczesne drzwi wejściowe

Drzwi nowoczesne

Drzwi nowoczesnych szukają głównie klienci pragnący spójności w wyglądzie domu oraz drzwi. Poprzez nowoczesne mamy na myśli również zastosowane technologie.

Masz problem z wyborem?

Dziesiątki producentów i tysiące drzwi wejściowych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Salon ul. Zakopiańska

Dane Kontaktowe

ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 10:00 – 16:00

Salon ul. Meiera

Dane Kontaktowe

ul. Meiera 11

31-236 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 9:00 – 14:00

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków