Drzwi wewnętrzne Kraków

Wewnątrz domu, mieszkania i hotelu.

Salon z drzwiami wewnętrznymi w Krakowie

Drzwi wewnętrzne Kraków tylko z pozoru są niezauważalnym i niezwracającym uwagi elementem w mieszkaniu/domu. Dobrze dobrane do wnętrza oraz estetyczne potrafią być prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia.

Oferta producentów drzwi wewnętrznych podąża za światowymi trendami wnętrzarskimi, dlatego wybierając drzwi z najnowszych kolekcji, mamy pewność, że całe nasze wnętrze będzie spójne i na czasie.

Drzwi ukryte, wysokie, nowoczesne, klasyczne, z szybą, pełne i wiele innych – posiadamy drzwi każdego rodzaju.

drzwi wewnętrzne wysokie
Drzwi wewnętrzne białe Kraków

Drzwi białe

Białe drzwi to jedna z najpopularniejszych kategorii w naszej ofercie. Białe drzwi nie wyróżniają się w pomieszczeniu, dyskretnie ozdabiając i pełniąc swoją funkcję.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane klasyczne, zdobione i proste, nowoczesne. Wykonane z pełnego, litego drewna lub pokryte naturalną okleiną (fornirem). Dębowe, mahoniowe. Idealne do Twojego domu.

Drzwi wewnętrzne klasyczne

Drzwi klasyczne

Drzwi w stylu rezydencjonalnym posiadające ozdobną ościeżnicę to nasza propozycja drzwi klasycznych. Ciężkie, z drewna, solidne – drzwi jako inwestycja w elegancki wygląd.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Drzwi nowoczesne

Minimalistyczne, bezprzylgowe, bez zbędnych ozdobników oraz ukryte to cechy poszukiwane w nowoczesnych drzwiach. Każdy rodzaj drzwi znajdą Państwo w naszych salonach.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne

Drwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie nie ma miejsca w pomieszczeniu na drzwi. Przesuwające się wzdłuż ściany lub w chowające się w kasecie.

Drzwi wejściowe do mieszkania i pokoju hotelowego

Drzwi hotelowe

Drzwi ze specjalnej hotelowej oferty to inwestycja w komfort przebywających w hotelu gości. Dźwiękoszczelne oraz odporne na ogień dla wygody i bezpieczeństwa.

Szklane drzwi wewnętrzne

Drzwi szklane

Szklane drzwi sprawdzają się w pomieszczeniach, w których chcemy wydzielić funkcję, a jednocześnie zagwarantować dopływ światła dziennego. Mogą być przesuwne, tradycyjne, zdobione, mleczne.

Drzwi ukryte wewnętrzne

Drzwi ukryte

Drzwi ukryte to nowość w tym segmencie. Drzwi ukryte po zamknięciu całkowicie zlewają się ze ścianą, stając się niewidocznymi dla oka. Drzwi mogą być w kolorze ściany, pokryte grafiką lub ornamentem.

Wysokie drzwi wewnętrzne

Drzwi wysokie

Aby podkreślić wysokość pomieszczenia i przestrzeń we wnętrzu warto zamontować wysokie drzwi. Dla klientów zainteresowanych takimi rozwiązaniami, mamy kilka opcji wartych rozważenia.

Drzwi loftowe Kraków

Drzwi loftowe | industrialne

Charakterystyczne szklane drzwi z kontrastującą czarną ramą idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Mogą być montowane jako stałe przepierzenie lub jako drzwi.

Masz problem z wyborem?

Dziesiątki producentów i tysiące drzwi wewnętrznych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Salon ul. Zakopiańska

Dane Kontaktowe

ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 10:00 – 16:00

Salon ul. Meiera

Dane Kontaktowe

ul. Meiera 11

31-236 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 9:00 – 14:00

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to najlepszy sposób, aby praktycznie i skutecznie wydzielić pomieszczenia w domu, ograniczyć hałas oraz zapewnić prywatność w niektórych pomieszczeniach w domu lub  mieszkaniu. Drzwi wewnętrzne dzięki szerokiej ofercie rynku potrafią spełniać jeszcze dodatkową funkcję – dekoracyjną. Wybierając drzwi do domu warto pamiętać, że jest to element, na którego wymianę decydujemy się niechętnie i dlatego są one niejako inwestycją.

Szerokość i wysokość drzwi wewnętrznych

Konkurencja na rynku jest tak duża, że obecnie producenci starają się posiadać w swoim asortymencie produkty, które będą spełniały każde oczekiwanie klientów. Dla nas jako konsumentów to oczywiście dobra wiadomość, bo śmiało możemy wybierać w setkach wzorów, które dostępne są w różnych szerokościach. Standardowo drzwi wewnętrzne, zgodnie z prawem budowlanym powinny mieć minimalną szerokość 90cm. Jednak producenci drzwi mają świadomość, że na rynku istnieje jeszcze duże zapotrzebowanie na drzwi węższe, które były montowane w przeszłości.  Drzwi, które można zamówić w ABC Dom posiadają szerokość od 60cm aż do 110cm (wybrane modele). Jeśli otwór drzwiowy jest szerszy, warto rozważyć drzwi dwuskrzydłowe.

Zgodnie z prawem budowlanym, które określa minimalne wysokości i szerokości drzwi, wysokość drzwi musi wynosić min. 200cm. Aby zamówić drzwi warto skorzystać z profesjonalnego montażu, jak również i pomiaru przed złożeniem zamówienia. Wtedy będziemy mieć pewność, że zamówione drzwi będą idealnie pasowały do otworów drzwiowych w domu, apartamencie lu mieszkaniu. Jeśli otwory drzwiowe w domu posiadają niestandardowe wysokości, to idealnym rozwiązaniem są drzwi wysokie, które zamówią Państwo w naszych salonach.

Drzwi prawe czy lewe

Z pewnością należy zastanowić się, jakiego rodzaju drzwi potrzebujemy, a mianowicie prawych czy lewych. Drzwi prawe to drzwi, które, gdy je otwieramy ruchem do siebie, mają zawiasy po prawej stronie, a lewe – adekwatnie – po lewej stronie. Decyzję, na którą stronę mają się otwierać drzwi warto podjąć jeszcze na terenie swojej nieruchomości, aby mieć pewność późniejszego komfortu użytkowania. Kwestia jest tym ważniejsza jeśli mamy mały przedpokój lub wiatrołap. Wtedy nachodzenie na siebie drzwi wewnętrznych będzie bardzo niekomfortowe.
Warto pamiętać również, że zgodnie z prawem drzwi do łazienki, kuchni lub pomieszczenia gospodarczego, gdzie stoi kocioł muszą otwierać się na zewnątrz. Takie obostrzenia są stawiane ze względu na bezpieczeństwo domowników.

Drzwi do łazienki

Zamawiając drzwi należy również zaznaczyć, który egzemplarz będzie montowany do łazienki, ponieważ zgodnie z prawem drzwi takie powinny posiadać kratkę wentylacyjną lub tuleje, ewentualnie powinny mieć wyraźną szczelinę zapewniającą przepływ powietrza.

Dodatkowo drzwi do łazienki zgodnie z prawem muszą otwierać się na zewnątrz, co w przypadku małej łazienki jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ drzwi otwierające się do środki niepotrzebnie ograniczałyby przestrzeń wewnątrz.

Drzwi pełne czy przeszklone

Producenci drzwi w swoich katalogach grupują drzwi w kolekcje, a każda z nich zawiera wiele wariantów podobnych do siebie drzwi, czyli takich, które są wykonane z tego samego materiału, mają takie same elementy ozdobne, ale każdy egzemplarz drzwi nieznacznie różni się od pozostałych. Tym elementem odróżniającym drzwi w kolekcji jest przeszklenie lub jego brak (w tym przypadku mówimy o drzwiach pełnych). Szyby w drzwiach są stosowane, aby zapewnić pomieszczeniom ślepym, głównie korytarzom, dopływ światła dziennego. Ilość przeszklenia jest różna i często producenci oferują różne warianty przeszkleń, w tym przeszklenia dekoracyjne.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe

Jeśli od czasu, kiedy montowali Państwo drzwi w swoim domu, minęło już wiele lat, mogą być Państwo zaskoczeni nowinkami, które się pojawiły. Mówimy tutaj o drzwiach bezprzylgowych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, głównie ze względów estetycznych. Drzwi bezprzylgowe to drzwi, które po zamknięciu tworzą z ościeżnicą jedną płaszczyznę, a tym samym posiadają schowane zawisy. Drzwi przylgowe to tradycyjne drzwi, w których skrzydło po zamknięciu delikatnie wystaje ponad futrynę czy też ościeżnicę, a zawiasy są widoczne.

Drzwi z płyty MDF

Najczęściej klienci wybierają drzwi z płyty MDF, która może być pokryta okleiną, polakierowana lub pokryta fornirem drewnianym. Drzwi z płyty MDF to przystępna cena, wytrzymałość, ale również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dużemu zainteresowaniu klientów, oferta producentów na ten rodzaj drzwi jest najszersza. Dodatkowo zastosowanie okleiny na płycie MDF daje prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne pod względem koloru, czy też drewnopodobnego rysunku.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane to propozycja premium, a cenom drewnianych drzwi nie można się dziwić, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego są one wykonane. Cena drzwi drewnianych będzie oczywiście rosnąć, jeśli chcemy zamówić drzwi z drewna egzotycznego. Drzwi drewniane mogą być lite lub klejone.

W naszych salonach oferujemy drzwi drewniane od najlepszych producentów.

Drzwi szklane

Aby zapewnić maksimum światła we wnętrzu, a jednocześnie podzielić pomieszczenie na mniejsze części warto wybrać drzwi wykonane ze szkła. Takie rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach: z przeźroczystego lub matowego szkła. Mleczna szyba drzwi zapewni z pewnością większą prywatność w zamkniętym tym sposobem wnętrzu, przy jednoczesnym dopływie światła dziennego. Drzwi szklane z naszej oferty można również zamówić w wersji przesuwnej, która zapewni oszczędność miejsca.