Schody z paneli laminowanych i winylowych

Aby zachować spójny charakter wnętrza

Schody z paneli laminowanych

Klienci odwiedzający nasze salony z podłogami szukają rozwiązań, które zagwarantują im doskonały i jednolity efekt na podłodze całego domu lub mieszkania. Często przy wyborze konkretnego modelu podłogi pojawiają się wątpliwości dotyczące materiału na schody. Dobór idealnego i pasującego do układanej podłogi materiału na stopnie bywa nie lada problemem i wyzwaniem. Często zdarza się również, że nawet mimo najszczerszych chęci nie udaje się idealnie zgrać materiałów, które mimo iż delikatnie, ale jednak się różnią.

Należy pamiętać, że laminat i naturalne drewno, to dwa różne materiały, które zestawione ze sobą, nawet w przypadku drobiazgowego doboru koloru, będą miały inną fakturę, usłojenie, a finalnie nawet barwę.

Dla osób zainteresowanych kompleksowymi rozwiązaniami gwarantującymi perfekcyjny wygląd podłogi, Pergo, Quick-Step oraz COREtec przygotowali wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające ułożenie paneli laminowanych na stopniach schodów. Tym samym efekt przejścia podłogi na schody jest jak najbardziej możliwy.

Schody panelowe Kraków

Schody panelowe w ABC Dom

Podłogi laminowane Quick-Step można dowolnie układać na stopniach schodów, a następnie za pomocą opatentowanego profilu do schodów Incizo®  połączyć stosując wykańczającą listwę.

Podobne rozwiązanie można znaleźć w ofercie Pergo. Lista łączeniowa 5w1 oraz aluminiowy profil pozwalają łączyć dwa panele laminowane Pergo na schodach, a także połączyć podłogę laminowaną z innymi materiałami np. płytkami, wykładziną.

W przypadku schodów z paneli COREtec amerykański producent przygotował inne rozwiązanie. Zamawiając panele na schody otrzymujemy przygotowaną stopnicę z zamontowanym noskiem stopnia, do której można dodać boczną listwę wykańczającą. Listę tę można zamontować od prawej lub lewej strony stopnia, zależnie od wymagań. System na schody z COREtec można montować na schody otwarte,  stanowiące często główny akcent w części dziennej domu lub jako stopnice na klatce schodowej. Takie schody określa się mianem schodów zamkniętych.

Szukasz idealnego rozwiązania na schody?

Zastanawiasz się, w jaki sposób połączyć podłogę ze schodami? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy dostępne rozwiązania i doradzimy. Zamontować też możemy!

Schody z paneli winylowych

Panele winylowe zdobywają serca naszych klientów, którzy doceniają je za realistyczny rysunek, fakturę panelu, łatwość układania – nawet własnoręcznie – możliwość zastosowania w przypadku remontu, odporność na ścieranie i uszkodzenia powierzchni, ale podobnie jak przy panelach laminowanych problem pojawiał się w przypadku łączenia podłogi ze schodami. Zastosowanie innych materiałów nie dawało satysfakcjonujących rezultatów.

Najnowsza propozycja od Pergo i Quick-Step wyeliminuje ten problem całkowicie. Dzięki listwom i profilom aluminiowym można układać panele winylowe na podłodze, by później płynnie przejść nimi na schody, od dołu, aż po ostatnie stopnie i dalej na kolejnym poziomie ponownie układać winyl na podłodze, bez zbędnych przejść zmieniających wysokość podłogi.

Schody z paneli winylowych COREtec

Panele winylowe marki COREtec to wciąż jeszcze nowość na rynku, ale amerykański producent co rusz zaskakuje nietuzinkowymi rozwiązaniami. Dostrzegając rosnące zainteresowanie panelami winylowymi oraz szukając dobrego rozwiązania dla klientów poszukujących kompleksowych rozwiązań do swoich wnętrz, COREtec wprowadził do oferty panele na schody. W przypadku tego producenta poza panelem zamontowanym jako stopnica musimy dodać specjalny panel, który będzie tworzył nosek stopnia. Dzięki niemu uzyskamy efekt jak przy klasycznych stopnicach.

Jednolity wygląd podłogi winylowych oraz schodów już teraz jest możliwy, a jakość podłóg COREtec zachwyci nawet największego sceptyka winylowych rozwiązań. Panele te to produkt z najwyższej półki, a rysunek na nim to prawdziwe mistrzostwo w odwzorowaniu naturalnego odpowiednika.

W naszych salonach posiadamy naturalnych rozmiarów ekspozytor, na którym można na żywo zobaczyć, a nawet dotknąć paneli winylowych COREtec.  Ekspozytor ten to kilka stopni obłożonych panelami, ale z pewnością pozwoli on wyobrazić sobie efekt we własnym wnętrzu.

Schody z paneli winylowych COREtec Kraków

Polecamy naszych montażystów paneli schodowych i paneli podłogowych. Możesz im zaufać.

Jeśli jednak nie boisz się pracy fizycznej i masz umiejętności, to panele możesz zamontować samodzielnie.

Przykładowe rozwiązania na schody w ofercie salonów ABC Dom

pergo
quick-step
COREtec logo

Salon ul. Zakopiańska

Dane Kontaktowe

ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 10:00 – 16:00

Salon ul. Meiera

Dane Kontaktowe

ul. Meiera 11

31-236 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 9:00 – 14:00

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków