Schody z paneli laminowanych i winylowych

Aby zachować spójny charakter wnętrza

Schody z paneli laminowanych

Klienci odwiedzający nasze salony z podłogami szukają rozwiązań, które zagwarantują im doskonały i jednolity efekt na podłodze całego domu lub mieszkania. Często przy wyborze konkretnego modelu podłogi pojawiają się wątpliwości dotyczące materiału na schody. Dobór idealnego i pasującego do układanej podłogi materiału na stopnie bywa nie lada problemem i wyzwaniem. Często zdarza się również, że nawet mimo najszczerszych chęci nie udaje się idealnie zgrać materiałów, które mimo iż delikatnie, ale jednak się różnią.

Należy pamiętać, że laminat i naturalne drewno, to dwa różne materiały, które zestawione ze sobą, nawet w przypadku drobiazgowego doboru koloru, będą miały inną fakturę, usłojenie, a finalnie nawet barwę.

Dla osób zainteresowanych kompleksowymi rozwiązaniami gwarantującymi perfekcyjny wygląd podłogi, Pergo oraz Quick-Step przygotowali wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające ułożenie paneli laminowanych na stopniach schodów. Tym samym efekt przejścia podłogi na schody jest jak najbardziej możliwy.

Podłogi laminowane Quick-Step można dowolnie układać na stopniach schodów, a następnie za pomocą opatentowanego profilu do schodów Incizo®  połączyć stosując wykańczającą listwę.

Podobne rozwiązanie można znaleźć w ofercie Pergo. Lista łączeniowa 5w1 oraz aluminiowy profil pozwalają łączyć dwa panele laminowane Pergo na schodach, a także połączyć podłogę laminowaną z innymi materiałami np. płytkami, wykładziną.

Schody z paneli laminowanych

Szukasz idealnego rozwiązania na schody?

Zastanawiasz się, w jaki sposób połączyć podłogę ze schodami? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy dostępne rozwiązania i doradzimy. Zamontować też możemy!

Schody z paneli winylowych

Panele winylowe zdobywają serca naszych klientów, którzy doceniają je za realistyczny rysunek, fakturę panelu, łatwość układania – nawet własnoręcznie – możliwość zastosowania w przypadku remontu, odporność na ścieranie i uszkodzenia powierzchni, ale podobnie jak przy panelach laminowanych problem pojawiał się w przypadku łączenia podłogi ze schodami. Zastosowanie innych materiałów nie dawało satysfakcjonujących rezultatów.

Najnowsza propozycja od Pergo i Quick-Step wyeliminuje ten problem całkowicie. Dzięki listwom i profilom aluminiowym można układać panele winylowe na podłodze, by później płynnie przejść nimi na schody, od dołu, aż po ostatnie stopnie i dalej na kolejnym poziomie ponownie układać winyl na podłodze, bez zbędnych przejść zmieniających wysokość podłogi.

Polecamy naszych montażystów paneli schodowych i paneli podłogowych. Możesz im zaufać.

Jeśli jednak nie boisz się pracy fizycznej i masz umiejętności, to panele możesz zamontować samodzielnie.

Przykładowe rozwiązania na schody w ofercie salonów ABC Dom

pergo
quick-step

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków