Podłogi fornirowane

HomePodłogi drewniane KrakówPodłogi fornirowane

Podłogi fornirowane

Jak zapewniają producenci podłóg fornirowanych, to nie eksperyment, a sprawdzone na przestrzeni wielu lat rozwiązanie, łączące najlepsze cechy 2 materiałów wykorzystanych do stworzenia rdzenia i warstwy wierzchniej panelu fornirowanego.

Podłogi fornirowane to podłogi warstwowe składające się z rdzenia (w przypadku podłóg Venifloor ) z HDF czyli mielonego i prasowanego drewna z dodatkami klejów i żywic, oraz wierzchniej, cienkiej warstwy naturalnego drewna.  Taka budowa zapewnia praktycznie największą twardość i wytrzymałość jaką można uzyskać. Technologia fornirowania znana jest od kilku tysięcy lat, a na podłogach jest stosowana od kilku dziesięcioleci, przede wszystkim w krajach skandynawskich.

Masz problem z wyborem?

Trzy kolekcje, różne wykończenia, naturalne materiały i dziesiątki wzorów podłóg fornirowanych/drewnianych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Podłoga fornirowana zalety

Podłoga fornirowana– drewniana podłoga na ogrzewaniu podłogowym.
Zalety podłóg fornirowanych, są tak znaczące, że często wpływają na decyzje klientów o wyborze podłgoi w miejsce paneli laminowanych i podłóg drewnianych. Trudno przejść obojętnie obok takich parametrów:

  • deski fornirowane są twardsze nawet o 41 % od litych desek dębowych
  • idealne parametry przewodzenia ciepła i stabilność wymiarowa pozwalają na montaż na ogrzewaniu podłogowym
  • 6 warstw powłoki lakierniczej
  • szybki i wygodny montaż bez użycia kleju
  • szerokość desek fornirowanych wynosi 21 cm – praktycznie nieosiągalne w przypadku podłóg z litych desek
  • 15 lat gwarancji

Przykładowe podłogi fornirowane w ofercie salonów ABCdom

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków