Podłogi bambusowe

Podłogi bambusowe Kraków

Podłogi wykonane z drewna bambusowego to niewątpliwie rozwiązanie ekologiczne. Bambus jest drzewem o dużym przyroście, dlatego można go z powodzeniem i bez większego uszczerbku dla środowiska stosować jako materiał na podłogi.

Parkiet bambusowy to propozycja dla osób zainteresowanych drewnem egzotycznym o dużej wytrzymałości. Wyróżniamy trzy rodzaje drewna bambusowego – sklejany horyzontalnie, wertykalnie oraz skręcany. Ten ostatni jest drewnem tak twardym, że swoimi właściwościami przewyższa wszystkie europejskie gatunki drewna.

Masz problem z wyborem?

Dziesiątki producentów i setki wzorów podłóg bambusowych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Producenci podłóg bambusowych

Globalwood posiada w ofercie szeroki wybór podłóg bambusowych gotowych do położenia i użytkowania. Deski Globalwood dostępne są w szer. 125mm, dwóch grubościach 12 oraz 14mm i długościach 915 i 1830mm. Sposób montażu na tzw. „click” znacznie skraca cały proces układania i sprawia, że można się cieszyć podłogą bez zbędnej zwłoki.

Podłogi bambusowe Tamex dostępne są w wielu wariantach oraz wybarwieniach np. karmelowym lub cynamonowym. Ciekawostką jest proces uzyskiwania karmelowej barwy bambusa. Na etapie produkcji poprzez obróbkę termiczną dochodzi do ściemnienia (karmelizacji). Zaletą takiej podłogi jest to, że można ją cyklinować bez obaw o zmianę koloru, ponieważ deska na całej swojej grubości posiada jednakowe zabarwienie.

Przykładowe podłogi bambusowe w ofercie salonów ABCdom

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków