Podłogi warstwowe Kraków

Dwu i trójwarstwowe. A nawet z rewolucyjnego Hydrocorka.

Salon z podłogami warstwowymi  w Krakowie

Podłogi warstwowe dwu- lub trójwarstwowe to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na podłodze drewnianej, ale długotrwałe oczekiwanie na montaż, cyklinowanie oraz zabezpieczenie nie wchodzą w grę.

Podłogi warstwowe są gotowe do użytkowania, co oznacza, że już na etapie produkcji w fabryce ich wierzchnia warstwa jest zabezpieczana warstwami lakieru lub olejowosku. Po ułożeniu można swobodnie cieszyć się nową podłogą.

Podłogi Barlinek kraków

Jakie podłogi warstwowe są dostępne w ABC Dom?

Podłogi warstwowe to kolejna kategoria produktów, których bogaty wybór znajdą Państwo w naszych salonach. Są one idealnymi rozwiązaniami, jeśli szukamy podłogi gotowej i zdatnej do użytkowania już w kilka chwil po ułożeniu. W zależności od wybranej metody ułożenia, podłoga warstwowa daje możliwość kontynuacji prac wykończeniowych bez zbędnych przerw Taka sytuacja ma miejsce w przypadku tzw. podłogi pływającej, a ułożenie z zastosowaniem kleju wymaga zaledwie odczekania czasu niezbędnego do wyschnięcia kleju i trwałego złączenia z podłogą.

Podłoga warstwowa, bez względu na jej rodzaj, jest przygotowywana do użytku w zakładzie produkcyjnym. Oznacz to, że sposób wykończenia (mat, połysk lub satyna), rodzaj powłoki (olej, wosk, lakier), a także ilość faz są z góry określone i wybierając podłogę w salonie sprzedaży wiemy, jakiego produktu możemy się finalnie spodziewać.

Podłogi warstwowe to najczęściej panele dwu- i trójwarstwowe, w których wierzchnia, dekoracyjna warstwa to kilka milimetrów, a siłę produktu stanowi wnętrze deski, czyli rdzeń. To dzięki niemu istnieje możliwość skonstruowania dłuższych desek, a także bezproblemowy montaż drewna na ogrzewaniu podłogowym. Poprzeczne połączenie warstw desek powoduje, że cały panel nie „pracuje” tak jak lite drewno i istnieje możliwość wykonania szerszych i dłuższych pojedynczych desek.

Jakie są zalety podłóg warstwowych?

Nowoczesne rozwiązanie na podłogi, jakim jest podłoga warstwowa, to odpowiedź producentów naturalnych materiałów podłogowych na zainteresowanie panelami. Niekwestionowanym liderem w tym segmencie rynku jest Barlinek, a ich produkt, czyli deska barlinecka, to niejako synonim deski warstwowej. Zwolennicy desek warstwowych wskazują, iż w przeciwieństwie do paneli, deski są materiałem naturalnym i w całości zrobione są z drewna.

Klienci, którzy zdecydowali się na ten rodzaj podłogi wskazują, że ich niewątpliwymi zaletami są szybkość montażu, możliwość użytkowania zaraz po ułożeniu, trwałość oraz piękny wygląd. Część osób jako zaletę wskazuje również fakt, iż w przypadku podłogi warstwowej nie trzeba się martwić o efekt finalny. Każda deska jest perfekcyjnie i równo wykończona kilkoma warstwami lakieru lub oleju.

Podłogi Barlinek kraków

Podłogi dwuwarstwowe

Dwuwarstwowość deski podłogowej sprawia, że podłoga mniej „pracuje’, a tym samym nie dochodzi do jej wypaczenia i deformacji. Idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe.

Podłogi Barlinek kraków

Podłogi trójwarstwowe

Deski trójwarstwowe składają się z cienkiej warstwy ozdobnej oraz dwóch prostopadle przyklejonych do siebie warstw spodnich gwarantujących większą stabilność deski.

Podłogi Wicanders Kraków

Podłogi hydrocork

Idealne rozwiązanie do remontowanych pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości lub czasu na usunięcie poprzedniej podłogi – Hydrocork – wodoodporny i niezwykle wytrzymały.

Podłogi korkowe Kraków

Podłogi korkowe

Ekologiczne, drewniane rozwiązanie na podłogi to panele korkowe. Trwałe, dostępne w wielu wykończeniach oraz kolorach.

Masz problem z wyborem?

Dziesiątki producentów i tysiące wzorów podłóg warstwowych do wyboru. Jak wybrać te najlepsze? Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie. Wyjaśnimy niuanse, pokażemy wzorniki i doradzimy. Zamontować też możemy!

Salon ul. Zakopiańska

Dane Kontaktowe

ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 10:00 – 16:00

Salon ul. Meiera

Dane Kontaktowe

ul. Meiera 11

31-236 Kraków

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 10:00 – 19:00
Sob: 9:00 – 14:00

Salon ul. Zakopiańska Kraków

Salon ul. Meiera Kraków