Drzwi francuskie

HomeBlogDrzwi francuskie
Drzwi francuskie

Drzwi francuskie

Drzwi francuskie wbrew swojej nazwie obecnie najpopularniejsze są w Stanach Zjednoczonych, a o ich pięknie oraz zaletach można by mówić godzinami. Pasują do większości aranżacji wnętrz, a nawet będąc jedynym mocnym akcentem we wnętrzu potrafią udekorować i wypełnić stylem każde pomieszczenie. Jak wyglądają te drzwi i gdzie w Krakowie można kupić drzwi francuskie?

——–
Szukasz drzwi francuskich do swojego wnętrza?
W naszych salonach znajdziesz
najszerszą w Krakowie ofertę drzwi francuskich
👉KONTAKT👈
——–

Drzwi francuskie- czyli jakie?

Drzwi francuskie to zazwyczaj drzwi zewnętrzne, dwuskrzydłowe, prowadzące z salonu lub kuchni na taras. Kiedyś głównie wykonane z drewna oraz szkła, obecnie dostępne w różnych wariantach, klasach antywłamaniowości oraz o podwyższonej izolacji cieplnej. Mimo upływu wielu lat od pojawienia się na rynku, nadal najpopularniejsze w drewnianym wykończeniu. Ich cechą charakterystyczną jest wypełnienie szkłem, praktycznie od podłogi do górnej krawędzi, ze szprosami (choć niekoniecznie). Zastosowane szkło jest zazwyczaj przezroczyste, ale zdarzają się również mleczne, zapewniające z jednej strony światło we wnętrzu, a z drugiej intymność. Obecnie za drzwi francuskie uznaje się również drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe, które posiadają wszystkie w/w cechy.

Zalety i wady drzwi francuskich

Drzwi francuskie to ten rodzaj drzwi, który wprowadza do wnętrza elegancję. Nawet, jeśli są one jedynym elementem dekoracyjnym, to zazwyczaj stanowią bardzo rzucającą się w oczy część wnętrza. Drzwi francuskie to model idealny do klasycznych wnętrz, ale i w nowoczesnych będą nadawać wnętrzu charakteru. Kolejną zaletą, a jednocześnie czynnikiem, który determinuje popularność tych drzwi, jest ilość wprowadzanego do wnętrza przez nie światła. To właśnie ta cecha była kluczowa w renesansie, w którym pojawił się pomysł stworzenia przeszklonych drzwi. Wtedy dopływ do wnętrza światła dziennego był dla ponurych i ciemnych pomieszczeń zbawienny.
Do wad należy utrudnione zapewnienie intymności i konieczność stosowania zasłon lub żaluzji w oknach, jeśli chcemy odgrodzić się od świata zewnętrznego. Aby mogły prawidłowo spełniać swoją rolę i być dobrą osłoną przed zimnem, wiatrem oraz wodą, muszą być zrobione z solidnych materiałów i posiadać odpowiednie klasy izolacji cieplnej materiału, z którego są zrobione, jak i szyb. Co za tym idzie, francuskie drzwi to może być większy wydatek niż tradycyjne drzwi balkonowe lub tarasowe.

Drzwi francuskie

Drzwi francuskie wewnętrzne

Drzwi francuskie można również spotkać we wnętrzu. Doskonałe jako połączenie między kuchnią a jadalnią lub salonem a biblioteką. Pozwalają połączyć lub wręcz przeciwnie, wymknąć pomieszczenia, a co najważniejsze dają pełną elastyczność w aranżacji przestrzeni, zapewniając maksymalną ilość światła w obu łączonych pomieszczeniach. Mnogość dostępnych wykończeń pozwala z łatwością dopasować je do większości wnętrz, a drzwi można zamówić drewniane, z naturalnym rysunkiem drewna, a także jednolite białe.

Drzwi francuskie to rozwiązanie popularne we Francji, ale swoich zwolenników ma również w USA i w wielu innych miejscach na świecie. W Polsce najczęściej sięgano po nie w kamienicach, które mogą posiadać przechodnie pokoje, a szkło w skrzydle pozwala na wgląd w każdy zakamarek mieszkania. Drzwi francuskie inaczej możemy określić jako drzwi dwuskrzydłowe.