Drzwi z ukrytą ościeżnicą

HomeBlogDrzwi z ukrytą ościeżnicą
Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Nowoczesne wnętrza potrzebują niestandardowych rozwiązań i materiałów. Takim są właśnie drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą, które po zamknięciu tworzą ze ścianą jednolitą całość. Dopasowane kolorystycznie niczym się od niej nie odróżniają i potrafią się całkowicie wtopić. Taki minimalistyczny efekt jest często pożądany w nowoczesnych, stawających na prostotę wnętrzach. Możliwość pokrycia powierzchni drzwi dowolnym rysunkiem lub lakierem, to również dodatkowy sposób na wprowadzenie dekoracji do wnętrza.

——–
Szukasz drzwi z ukrytą ościeżnicą do swojego wnętrza?
W naszych salonach znajdziesz
najszerszą w Krakowie ofertę drzwi ukrytych
👉KONTAKT👈
——–

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Standardowo drzwi wewnętrzne można było zakupić w dwóch opcjach. Pierwsza to klasyczne drzwi przylgowe, w których skrzydło drzwi niejako odstaje od ościeżnicy czy opaski okalającej ościeżnicę. Po zamknięciu takich drzwi skrzydło częściowo chowa się w ościeżnicy, ale to właśnie przylga wystaje i nakrywa ją domykając otwór. W tej opcji zawias jest widoczny i poprzez jego lokalizację w skrzydle możemy określić, czy mamy do czynienia z drzwiami prawymi czy lewymi. W jaki sposób możemy to stwierdzić? Jeśli stoimy przed skrzydłem drzwi i mamy widoczny zawias, to w zależności po której jest on stronie, czy to prawej, czy lewej, taki mamy typ drzwi.

Drugim rodzajem drzwi, który już jakiś czas temu stał się bardzo popularny, głównie przez swoje dekoracyjne walory, są drzwi bezprzylgowe. Jak sama już nazwa wskazuje, w tych drzwiach wewnętrznych nie ma przylgi, która wystaje poza obrys, dlatego całe skrzydło chowa się w ościeżnicy i tworzy z jedną stroną opaski całość. Drzwi bezprzylgowe znikają w ościeżnicy, a na to pozwala zrobiony w niej frez, wykończony uszczelką. Zawiasy w tym przypadku zostały całkowicie ukryte w ościeżnicy. Dla obserwatora, po zamknięciu stają się one niewidoczne. W bezprzylgowych skrzydłach stosuje się zamki magnetyczne, które nie wystają poza krawędź skrzydła cicho domykając drzwi.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi bez ościeżnicy

Nowym rodzajem drzwi wewnętrznych są drzwi bez ościeżnicy, określane również mianem drzwi ukrytych, a poprawnie powinno się je nazywać drzwiami z ukrytą ościeżnicą. Taka nazwa w pełni oddaje wygląd tych drzwi, których cały mechanizm, czyli zawiasy, ale i ościeżnica, zostały ukryte w ścianie. Tylko wystająca klamka i niewielkie technologiczne szczeliny wokół pozwalają stwierdzić, że mamy do czynienia ze skrzydłem drzwiowym. Co więcej, takie drzwi mogą swobodnie otwierać się na zewnątrz, ale i do wewnątrz. W takie opcji mówimy o drzwiach z odwrotną przylgą. Producenci drzwi ukrytych umożliwiają jednocześnie pełną ich personalizację. Poza standardowymi kolorami i wzorami istnieje opcja zamówienia skrzydła przygotowanego albo do naklejenia dekoracyjnej tapety, albo do pomalowania na kolor identyczny jak kolor otaczających drzwi ścian. Takie rozwiązanie sprawia, że drzwi faktycznie mogą stać się ukryte.

Ogromna oferta producentów drzwi sprawia, że taki element wnętrza jak zwykłe drzwi może stać się dekoracją. Przyczyniają się do tego nowoczesne rozwiązania, coraz śmielej wprowadzane przez liderów rynku. Drzwi z ukrytą ościeżnicą, kiedyś dostępne tylko w gamie marek premium, obecnie pojawiły się również u producentów posiadających ekonomiczne rozwiązania.