Zawiasy do drzwi wewnętrznych

HomeBlogZawiasy do drzwi wewnętrznych
Zawiasy do drzwi wewnętrznych

Zawiasy do drzwi wewnętrznych

Zawiasy to element drzwi, któremu przy zakupie drzwi wewnętrznych nie poświęcamy zbyt dużo uwagi. Często temat zawiasów pojawia się tylko przy wyborze wariantu drzwi: przylgowe lub bezprzylgowe, a jakości i rodzajowi zawiasów nie poświęcamy ani chwili. Temat zawiasów pojawia się, kiedy zaczynają one sprawiać problem, negatywnie wpływając na komfort użytkowana drzwi. Nasz dzisiejszy wpis stworzyliśmy, aby pokazać jakie typy zawiasów można znaleźć na rynku, a przede wszystkim, jakie zawiasy są montowane w drzwiach z oferty naszych salonów drzwi w Krakowie.

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych

Zawias Ukryty W-TEC 3D+
Zaczynamy od propozycji z wyższej półki cenowej. Zawiasy firmy SFS intec to produkt do drzwi bezprzylgowych, w których zawias jest ukryty i po zamknięciu drzwi staje się niewidoczny. Zawiasy W-TEC 3D+ charakteryzuje wyjątkowa trwałość oraz stabilność skrzydła. Producent deklaruje, że po zamontowaniu drzwi i jednorazowym perfekcyjnym wyregulowaniu zawiasów, kolejne dodatkowe manipulacje nie będą już konieczne. Zawiasy można regulować w trzech płaszczyznach (wysokość, ustawienie w poziomie oraz docisk do uszczelki), a regulacja jest intuicyjna i możliwa do wykonania przez jedną osobę. Nośność zawiasów wynosi (w zależności od modelu) od 60 kg do nawet 160kg. Nowatorski system dźwigni i perfekcyjne ustawienie ich względem siebie nie powoduje interakcji, a co za tym idzie, pozwala cieszyć się dobrym działaniem przez długie lata, nawet przy zamontowanym samozamykaczu. Dodatkową zaletą jest fakt, iż zawiasy SFS intec można montować do ościeżnicy drewnianej, regulowanej i stalowej. Do wad zawiasów W-TEC 3D+ zaliczymy cenę, wygląd po otwarciu drzwi (który nie wszystkim przypadnie do gustu) oraz brak możliwości pomalowania zawiasów na kolor, który sprawi, że zawiasy wtopią się w drzwi i ościeżnicę.
Producentami, którzy montują zawiasy W-TEC 3D+ są Graff Door oraz Moric.

Zawiasy do drzwi wewnętrznych

Zawias ukryty Simonswerk TECTUS TE

Kolejna pozycja to produkt lidera na rynku techniki zawiasowej – zawiasy Simonswerk TECTUS, który porównując z konkurentem z SFS intec, daje możliwość dopasowania kolorystycznego do wymagań klientów. Nowością jest zawias w kolorze czarnym, który staje się niewątpliwą ozdobą każdego skrzydła drzwi. Zawiasy dostępne są w wersji polerowanego mosiądzu, polerowanego niklu, matowego chromu oraz niklu, stali nierdzewnej, trzech kolorach brązu oraz w kolorze czarnym. Zawiasy Tectus posiadają nośność od 60 kg aż do 300kg, więc zdecydowanie są propozycją do zadań specjalnych. Zawiasy można regulować w trzech płaszczyznach, więc podobne jak konkurencyjne W-Tec 3D+, a producent dopuszcza montowanie w różnych rodzajach ościeżnic: drewnianej, stalowej, regulowanej oraz aluminiowej. Propozycja Simonswerk to produkt niezwykle stabilny oraz posiadający długą żywotność.

Do wad zaliczymy, podobnie jak konkurentowi, wysoką cenę, ale również skomplikowaną regulację skrzydła, którą nie można nazwać łatwą i intuicyjną.

Zawiasy Simonswerk montują: Graff Door, Moric, Dewro oraz Asilo.

Zawias ukryty POLSOFT Estetic 40A
Zawiasy Polsoft to dobrej jakości polski produkt przeznaczony do montowania w drzwiach bezprzylgowych. Zawiasy Estetic 40A dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej: mosiądz (stary, polerowany oraz satynowy), dwa rodzaje brązu, chrom, nikiel, stal nierdzewna szczotkowana oraz satynowy nikiel. Zawiasy Polsoft w łatwy sposób można wyregulować w trzech płaszczyznach ( poziomo, pionowo oraz docisk do uszczelki). Ich trwałość i jakość potwierdzają zadowoleni klienci. Do wad zaliczymy bardzo małą nośność zawiasów (tylko 40 kg komplet 2 zawiasów!) oraz zdecydowanie wygląd po otwarciu.
Producentem, który montuje zawiasy POLSOFT Estetic 40A, jest Asilo.

Asilo Kraków

Zawias czopowy SFS CAB – R
Zawias CAB-R to propozycja firmy SFS intec również do drzwi bezprzylgowych, ale prezentowane rozwiązanie to zawias widoczny po zamknięciu skrzydła drzwi. CAB-R to tak zwany zawias czopowy wpuszczany do regulacji w dwóch płaszczyznach (w poziomie oraz docisk do uszczelki). Po zamknięciu skrzydła jest widoczny w górnym rogu, ale naszym zdaniem jego estetyczny i minimalistyczny wygląd nie wpływa negatywnie na wygląd skrzydła. Zawias jest dostępny w dwóch kolorach: matowy chrom oraz mosiądz. Do zalet zaliczymy możliwość otwierania w zakresie do 180° oraz płynne i ciche działanie dzięki samosmarującym się tulejkom. Nośność kompletu zawiasów do 70kg czyni je dobrą propozycją na rynku okuć do drzwi wewnętrznych. Wadą prezentowanego modelu zawiasów jest zdecydowanie utrudniona regulacja skrzydła.
Zawiasy czopowe SFSintec CAB – R montują Graff Wood oraz Moric.

Zawias widoczny do drzwi bezprzylgowych
Tradycyjna i uniwersalna propozycja do drzwi bezprzylgowych. Zawias ten jest widoczny po zamknięciu skrzydła. Jego zaletą jest niska cena, duża gama kolorystyczna oraz trwałość. Wadą natomiast trudna i czasochłonna regulacja skrzydła, na dodatek tylko w dwóch płaszczyznach. Zawias widoczny montowany jest w drzwiach wielu producentów m.in. Moric, Graff Door, Dewro, Asilo.

Zawiasy do drzwi przylgowych

Zawias widoczny czopowy
Tradycyjny zawias widoczny czopowy montowany przez wielu producentów drzwi wewnętrznych. Ten model zalecany jest do drzwi drewnianych, a jego największą zaletą jest cena. Do wad i jednocześnie powodem, dla którego klienci rezygnują z montowania tego typu zawiasów, jest wygląd oraz regulacja w małym zakresie, tylko w dwóch płaszczyznach, do której jednocześnie należy zdjąć skrzydło drzwi.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis będzie pomocny w wyborze rodzaju okucia do drzwi wewnętrznych. Tworząc wpis, chcieliśmy podkreślić różnice w poszczególnych rodzajach zawiasów, które mają ogromne znaczenie w trakcie użytkowania oraz wpływają na cenę. Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie do zawiasów, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Zawiasy do drzwi wewnętrznych