Wymiana drzwi wejściowych z montażem

HomeBlogWymiana drzwi wejściowych z montażem

Wymiana drzwi wejściowych z montażem

Drzwi wejściowe pełnią nie tylko funkcje reprezentacyjne, ale także zabezpieczają Twoją nieruchomość przed intruzami oraz stanowią barierę termiczną i akustyczną. Jak każdy element wykończenia wnętrz, tak i drzwi wejściowe wymagają okresowej wymiany.

——–
Szukasz drzwi wejściowych z montażem?
Mamy setki modeli drzwi w ofercie i najlepszych montażystów!
Salon Zakopiańska 58: ☎️ 12-267-78-66 ☎️ +48-533-943-843 📧 zakopianska@abcdomkrakow.pl
Salon Meiera 11: ☎️ 12-413-83-74 ☎️ +48-600-436-854 📧 salon@abcdomkrakow
👉Drzwi wejściowe👈
——–

Wymiana drzwi wejściowych w bloku lub domu mieszkalnym

Nieszczelne uszczelki powodują utratę ciepła i podwyższają koszty eksploatacyjne, a lata kontaktów ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz długoletnie użytkowanie drzwi negatywnie wpływają na aspekt wizualny.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wymiany drzwi wejściowych?

Mamy dwie możliwości wymiany drzwi wejściowych:

  • montaż nowego skrzydła na starej ościeżnicy,
  • wymiana kompleksowa drzwi wraz z ościeżnicą.

Pierwsza z opcji nie jest często praktykowana przede wszystkim ze względu na trudność w odpowiednim dopasowaniu poziomu zawiasów czy zamków, jak i na sam wygląd finalny połączenia nowego skrzydła ze starą futryną. Zwykle z wymianą częściową spotykamy się wtedy, gdy skrzydło drzwiowe ulega nagłemu uszkodzeniu mechanicznemu lub gdy chcemy zmienić jego funkcjonalność i przykładowo mieć wbudowane przeszklenie.

W drugiej opcji trzeba pamiętać, aby wymiana stolarki drzwiowej nie ingerowała zbytnio w konstrukcję ściany. Warto wybrać drzwi, które będą rozmiarem najbardziej zbliżone do dotychczasowych. Jeśli jednak otwór pozostały po demontażu starych drzwi nie odpowiada rozmiarowi nowych drzwi wejściowych do mieszkania, to przed ich wymianą konieczne będzie wykonanie prac murarskich.

Proces montażu nowych drzwi wejściowych należy dokładnie zaplanować w czasie. Ważny jest wybór odpowiedniej pory roku, jak i terminowa dostawa nowych. Ze względu na rozmiar skrzydła, jego wagę oraz częstotliwość użytkowania, prace te muszą być wykonane bardzo precyzyjnie.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zakup nowych drzwi wejściowych wraz z usługą montażu. Wówczas możemy mieć pewność, że zostanie to przeprowadzone w fachowy sposób, a my nie utracimy gwarancji na nowe drzwi.

W jakich etapach przebiega kompleksowa wymiana drzwi wejściowych?

  1. pomiar otworu drzwiowego przez montażystę i ewentualne wykonanie podkuć czy zamurowania fragmentu otworu drzwiowego.
  2. usunięcie starych drzwi wraz z ościeżnicą.
  3. montaż nowej ościeżnicy, opiankowanie, usztywnienie konstrukcji oraz odpowiednie jej wypoziomowanie.

Należy pamiętać, żeby podczas montażu nowych drzwi wejściowych zawsze skrupulatnie stosować się do zaleceń wydanych przez producenta.