Panele winylowe na ścianę

HomeBlogPanele winylowe na ścianę
Panele winylowe na ścianę

Panele winylowe na ścianę

Panele winylowe i płytki PVC to materiały podłogowe, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych klientów. O ich zaletach i wadach pisaliśmy już w przeszłości (–>ZALETY I WADY WINYLU<–), a w naszych salonach czekają liczne ekspozytory, które z pewnością ułatwią zakup, ale dzisiaj chcemy podpowiedzieć, jak w kreatywny i nietuzinkowy sposób wykorzystać je we wnętrzu.

Panele winylowe, czyli jakie?

Tym, którzy nie znają tego materiału na podłogi, chcemy w kilu słowach go przybliżyć, ale zdecydowanie zachęcamy do osobistych odwiedzin w naszych salonach, aby na żywo obejrzeć i dotknąć paneli winylowych. Rysunek czy to drewna, czy kamienia, a nawet betonu, niesamowite ich odwzorowanie, czterostronna faza to tylko słowa, które i tak nie oddadzą jakości tego produktu.
Panele winylowe to materiał na podłogi składający się z kilku cienkich warstw, które razem tworzą odporny na zarysowania produkt na podłogi. Co warto zaznaczyć, panele winylowe to jedno z najlepszych rozwiązań na ogrzewanie podłogowe oraz na remontowane podłogi. Dlaczego? Dzięki swojej cienkiej budowie doskonale przewodzą ciepło, a niewielka wysokość sprawdza się w sytuacji, kiedy zależy nam na minimalnej wysokości nowej podłogi. Możliwość klejenia lub układania na zatrzask dopełnia listę zalet winyli.

Winyle na ścianę

Nowością w aranżacjach architektów wnętrz są panele winylowe układane na ścianie. Biorąc pod uwagę ich właściwości nie ma się czemu dziwić. Ich wodoodporność sprawia, że można je z powodzeniem ułożyć na ścianie w łazience, nawet pod prysznicem, i zastąpić nimi tradycyjne płytki. Zyskujemy niebanalny wygląd, a także nieszablonowe wykończenie pionowych powierzchni. Możliwość przeciągnięcia podłogi na ścianę jest również dodatkowym atutem.

Panele winylowe na ścianę

Marmur Carrara i beton na ścianę

Szukając niestandardowych pomysłów na dekoracje wnętrz warto rozważyć właśnie panele winylowe. Poza tradycyjnymi drewnianymi rysunkami, panele winylowe obfitują w odwzorowania najpopularniejszych podłogowych trendów takich jak marmur Carrara, beton, czy łupek. Zastosowanie na ściany oryginalnych materiałów, czyli kamienia i betonu, to, poza wysoką ceną, również wysoki koszt montażu i kłopot z utrzymaniem ich w nieskazitelnej czystości. Dodatkowo kamień i beton to materiały ciężkie. Panele winylowe są lekkie, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na plamy i mikrozarysowania, a co więcej możemy je śmiało ułożyć we własnym zakresie. Efekt z pewnością będzie piorunujący.

Które panele winylowe można ułożyć na ścianie?

W naszych salonach oferujemy panele winylowe różnych marek m.in. Pergo oraz Quick-Step. To właśnie te dwie marki umożliwiają montaż swoich winylowych paneli na ścianach. Dokładnie należy szukać wśród modeli, które trzeba zamontować przy pomocy kleju, czyli dla Pergo będzie to seria Glue, a dla Quick-Step – Glue+. Te modele nie posiadają zatrzasków, dlatego też są lżejsze oraz cieńsze (tylko 2,5mm). Warto pamiętać, że podłoże musi być czyste oraz pozbawione nierówności. Przy tak niewielkiej grubości istnieje szansa, że każda nierówność ściany będzie mocno widoczna na powierzchni panelu.
Na stronach Quick-Step można znaleźć informację o polecanym kleju Mapei do montowania paneli winylowych na ścianie. Warto skorzystać z porad producenta, ponieważ dają nam one pewność prawidłowego montażu.

Panele winylowe na ścianie mogą w doskonały sposób odmienić wnętrze, a do zalet takiego rozwiązania warto również dodać szybkość realizacji metamorfozy oraz ilość wzorów możliwych do zastosowania. Wykonana samodzielnie dosłownie odmieni wnętrze w kilka chwil.