Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

HomeBlogJakie drzwi zewnętrzne wybrać?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Każdy inwestor budujący dom wcześniej czy później stanie przed decyzją, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Będzie się zastanawiał, jakie parametry powinno mieć najlepsze skrzydło drzwiowe, czy skłaniać się ku naturalnym materiałom takim jak drewno, a może zadbać o bezpieczeństwo i dobrą klasę antywłamaniową i wybrać stricte drzwi antywłamaniowe? Do tego dochodzi jeszcze kwestia finansowa i oczywiście wybór dobrego producenta drzwi, a także salonu sprzedaży.

——–
Szukasz drzwi zewnętrznych z montażem?
Mamy setki modeli drzwi w ofercie i najlepszych montażystów!
👉Drzwi zewnętrzne👈
Salon Zakopiańska 58: ☎️ 12-267-78-66 ☎️ +48-533-943-843 📧 zakopianska@abcdomkrakow.pl
Salon Meiera 11: ☎️ 12-413-83-74 ☎️ +48-600-436-854 📧 salon@abcdomkrakow
——–
Oferta drzwi zewnętrznych jest na tyle szeroka, że każdy konsument z każdym budżetem znajdzie produkt dla siebie. Zaczynając poszukiwania drzwi wejściowych do domu warto zastanowić się na czym, jako użytkownikowi domu, zależy nam najbardziej. Czy cenimy ciszę we wnętrzu, chcemy zadbać o komfort cieplny, a może idealne dopasowanie do stolarki okiennej jest dla nas najważniejsze? Generalnie przyjmowało się, że drzwi drewniane to drzwi o lepszych właściwościach akustycznych i termicznych, natomiast drzwi metalowe, aluminiowe to lepsze zabezpieczenie przed włamaniem. Obecnie te stare prawdy już nie są aktualne, ponieważ bez trudu znajdziemy drzwi stalowe, których współczynnik przenikania ciepła będzie wynosił w przedziale 0,6-0,9 W/m2k oraz drzwi drewniane posiadające bardzo wysokie klasy antywłamaniowe i wiele zabezpieczeń jak wręg antywyważeniowy (wręg francuski) czy dodatkowe bolce zabezpieczające przed wyważeniem. Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne najlepiej dokładnie przyjrzeć się ofercie różnych producentów, porównać parametry, materiały i zastosowane technologie, aby spokojnie dokonać najlepszego wyboru.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Klasyczne i tradycyjne drzwi drewniane to propozycja dla osób przedkładających naturalny materiał ponad nowinki technologiczne. Wzornictwo obecnie oferowanych drzwi drewnianych pozwala dopasować takie skrzydło nie tylko do klasycznej architektury, ale również do nowoczesnych, minimalistycznych projektów. Drzwi drewniane to ciepło i cisza we wnętrzu, ale również i wyższa cena. Z drugiej strony drzwi drewniane jako wykonane z naturalnego materiału, potrafią pięknie się „starzeć” i nawet niewielkie uszkodzenia materiału nie odbierają im uroku.

Producenci drzwi drewnianych posiadają w ofercie drzwi ramiakowe oraz płytowe. Drzwi ramiakowe zbudowane są z ramy tworzącej szkielet konstrukcji, który połączony jest wypełnieniem w formie paneli, szyb, elementów dekoracyjnych. Drzwi płytowe również posiadają ramę, która jednak jest całkowicie przykryta zewnętrzną płytą stając się niewidoczną dla użytkownika. Dodatkowe przeszklenia w drzwiach płytowych są oczywiście możliwe, ale będą one umieszczone w wypukłej i widocznej ramce. Przyjmuje się, że drzwi ramiakowe są sztywniejsze i odporniejsze na odkształcenia od płytowej konstrukcji, ale należy pamiętać, że każde drzwi drewniane narażone na działanie wilgoci i różnice temperatur mogą się wypaczać. Dlatego zaleca się montaż drzwi drewnianych we wnęce lub zabezpieczenie ich np. szklanym daszkiem.

W ofercie ABC Dom znajdą Państwo drzwi zewnętrzne drewniane producentów Agmar, Erkado oraz CAL.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi zewnętrzne metalowe | stalowe

Ceniących bezpieczeństwo oraz najwyższe klasy antywłamaniowe zachęcamy do zapoznania się z ofertą na drzwi metalowe. Ich niewątpliwą zaletą, poza bezpieczeństwem, jest konkurencyjna cena oraz możliwość łatwego dopasowania do stolarki okiennej oraz bramy garażowej. Dobranie identycznej okleiny/laminatu drzwi i innych elementów nie będzie trudne, a oferowane laminaty są odporne na promienie UV i nie zmieniają koloru pod wpływem ich działania. Dodatkowo drzwi metalowe /stalowe są odporne na czynniki zewnętrzne, nie ulegają deformacji pod ich wpływem, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Osoby nieprzychylne drzwiom metalowym podnoszą kwestię izolacji cieplnej i akustycznej wskazując, że metal jako dobry przewodnik doskonale wprowadza chłód z zewnątrz do środka naszych domów. Należy zaznaczyć, że przy obecnych technologiach wyprodukowanie drzwi metalowych o niskim współczynniku przenikalności cieplnej nie stanowi już żadnego problemu. Zastosowanie izolacji wewnątrz skrzydła, a także specjalnego progu i ościeżnicy eliminuje problem. Na rynku bez problemów znajdziemy modele posiadające współczynnik na poziomie 0,6-0,9 W/m2k. Takie drzwi metalowe z powodzeniem można montować nawet w domach pasywnych.

W ofercie ABC Dom znajdą Państwo drzwi zewnętrzne stalowe Hormann, KMT, Dierre oraz Martom.

Bez względu na materiał z jakiego zrobione są drzwi zewnętrzne warto rozpatrywać ich zakup jako swego rodzaju inwestycję. Drzwi zewnętrzne do domu, czy to drewniane, czy metalowe, to spory wydatek finansowy, dlatego należy zapoznać się z ofertą rynkową różnych producentów, w miarę możliwości porównać parametry techniczne drzwi i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.  Wybierając dobry produkt zapewniamy sobie bezproblemową eksploatację, piękny wygląd i oszczędność przez długi czas.