Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

HomeBlogJakie drzwi wewnętrzne wybrać?
Drzwi wewnętrzne Asilo

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Stając przed wyborem drzwi wewnętrznych, początkowo wydaje nam się, że wybór koloru oraz stylu naszych nowych drzwi, to jedyne co musimy zrobić. Jednak wraz z powolnym zagłębianiem się w temat i przeglądaniem ofert producentów drzwi, zaczynają pojawiać się wątpliwości. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie drzwi wewnętrzne wybrać i jakie rozwiązania są obecnie dostępne na rynku.

——–
Szukasz drzwi wewnętrznych?
Mamy setki modeli drzwi w ofercie i najlepszych montażystów!
W naszej ofercie znajdziesz najlepsze drzwi wewnętrzne na rynku
👉Drzwi wewnętrzne👈
——–

Remontując dom lub wymieniając drzwi w mieszkaniu, na początku planujemy wstawienie podobnych skrzydeł drzwi, głównie ze względu na zużycie obecnych. Już pierwsza wizyta w salonie z drzwiami spowoduje, że zaczniemy się zastanawiać nie tylko nad zastąpieniem istniejących. Obecnie produkowane modele potrafią stanowić ozdobę każdego pomieszczenia, a co za tym idzie warto dobrze przemyśleć wymianę drzwi.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Aby ułatwić Państwu poszukiwania zdecydowaliśmy się przygotować krótką podpowiedź i opisać rodzaje drzwi wewnętrznych z naszej oferty.

Drzwi drewniane i z okleiną drewnopodobną

Ze względu na rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane drzwi wyróżniamy drzwi drewniane lite, czyli w całości wykonane z drewna oraz drzwi fornirowane, czyli takie, na których została położona naturalna okleina drewniana – takie rozwiązanie można znaleźć zwykle w przypadku najdroższych rodzajów drewna. Drzwi drewniane są oczywiście zabezpieczone lakierem.

Drzwi wewnętrzne Kraków

Korzystna cenowo propozycja to drzwi pokojowe, które pokryte są okleiną drewnopodobną lub laminatem. Modele takich drzwi można znaleźć w ofercie wielu producentów drzwi, a mnogość rodzajów wykończeń, kolorów, imitacji drewna sprawi, że każdy znajdzie model idealny do swojego wnętrza.

Drzwi szklane i drzwi industrialne

Aby wpuścić do wnętrza więcej światła lub podzielić pomieszczenie na strefy można wybrać drzwi szklane, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, pięknie wydzielą strefy, jednocześnie zagwarantują dostęp do naturalnego światła dziennego pomieszczeniom, do które nie mają do niego bezpośrednio dostępu. Pomimo wrażenia braku intymności w pomieszczeniu zamkniętym tym typem drzwi, pragniemy zapewnić, że drzwi szklane dobrze izolują od dźwięków gwarantując spokój i ciszę. Jeśli nie są Państwo przekonani, polecamy drzwi z mleczną szybą, która zapewni, ograniczony, ale jednak dostęp naturalnego światła, a jej wygląd nie przytłoczy pomieszczenia.

Drzwi, które polecamy jako alternatywę dla szklanych to drzwi industrialne, które są połączeniem szkła oraz metalowej ramy, zazwyczaj czarnej. Idealne do nowoczesnych, loftowych klimatów we wnętrzu.

Drzwi industrialne Kraków

Drzwi przylgowe, bezprzylgowe i drzwi ukryte

Drzwi przylgowe to najpopularniejszy typ drzwi, który przez lata królował w naszych wnętrzach. Jak rozróżnić drzwi przylgowe? W ich przypadku skrzydło drzwi nachodzi na ościeżnicę, tym samym delikatnie odstając od ściany. Kolejnym wyróżniającym je elementem jest widoczny zawias w drzwiach.

Drzwi bezprzylgowe – po zamknięciu tworzą wraz z ościeżnica jedną płaszczyznę, a zawiasy są ukryte w jej wnętrzu. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych typów drzwi. Wielu producentów drzwi posiada je w swojej ofercie – np. Asilo.

Drzwi ukryte to z kolei rozwiązanie dla osób, które pragną, aby skrzydło drzwi całkowicie stopiło się ze ścianą, tym samym stając się niewidoczne. W tym przypadku mówimy, nie tylko o ukrytych zawiasach, ale przede wszystkim o ukrytej ościeżnicy. Rozwiązanie to jest nietypowe i niezwykle efektowne – przykłady takich drzwi można zobaczyć u producenta Moric.

Drzwi typu Inverso, drzwi rewersyjne, drzwi z odwrotną przylgą

System drzwi odwróconych pozwala na zachowanie estetyki wewnątrz korytarza / przedpokoju, który trudny był do uzyskania w sytuacji, kiedy drzwi do różnych pomieszczeń musiały otwierać się w różnych kierunkach, część do środka pokoi, a część na zewnątrz. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku drzwi do łazienki, gdzie ze względów bezpieczeństwa, jak również z praktycznego punku widzenia, drzwi otwierają się na zewnątrz. Dzięki drzwiom z systemem inverso, drzwi pozostają zlicowane ze ścianą zewnętrzną, a mogą otwierać się do wewnątrz.

Producenci drzwi różnie nazywają to rozwiązanie – inverso, rewersyjne, z odwrotną przylgą – bez względu na nazewnictwo, chodzi o ten sam typ drzwi.

Drzwi przesuwne

Zdarza się, że we wnętrzu brakuje miejsca na zastosowanie typowych drzwi wewnętrznych lub tradycyjne skrzydło drzwi będzie przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu. Obecnie znajdziemy rozwiązania, które idealnie nadają się do niewielkich przestrzeni, zamykają pomieszczenia, a same stają się niewidoczne, w sytuacji, kiedy nie są potrzebne. Mówimy tutaj o drzwiach przesuwnych, które mogą się całkowicie chować w specjalnej kasecie w ścianie (w tej opcji można zamówić nawet drzwi dwuskrzydłowe) lub też które są podwieszone na szynie i suną wzdłuż ściany. Drzwi takie mogą być wykonane ze szkła, drewna, posiadać przeszklenia, gładkie, aby stopić się ze ścianą – wybór jest ogromny.

 

Zapotrzebowanie na rynku na drzwi wewnętrzne jest tak duże, że producenci prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych modeli i rozwiązań. Rodzaje wykończeń, dostępne rozwiązania, rodzaje zawiasów oraz opasek wokół drzwi – wszystko można dostosować do swojego wnętrza oraz posiadanego budżetu. Drzwi wewnętrzne to element, który może być prawdziwą ozdobą pomieszczenia i za taką warto ją traktować dokonując wyboru i zakupu.  Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pozwoli odpowiedzieć choć na część z Państwa pytań. Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś wątpliwości lub chcą zamówić drzwi wewnętrzne do domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.