Drzwi przesuwne – rodzaje, dostępne rozwiązania oraz producenci

HomeBlogDrzwi przesuwne – rodzaje, dostępne rozwiązania oraz producenci
Drzwi przesuwne naścienne

Drzwi przesuwne – rodzaje, dostępne rozwiązania oraz producenci

Urządzając wnętrze mieszkania lub domu podejmujemy wiele decyzji, które będą miały znaczący wpływ na komfort użytkowania przestrzeni. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku drzwi wewnętrznych. Musimy zdecydować co do ilości drzwi, ich szerokości, materiału, koloru, czy też sposobu otwierania. To, że wyraźny podział we wnętrzu jest konieczny, a czasami nawet niezbędny, wie każdy. Ale jakie drzwi wybrać, aby zapewnić bezproblemową komunikację i efektywnie wykorzystać każdy m2 niewielkiej przestrzeni, jaką dysponujemy? Rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, które, zapewne niewiele osób wie, mogą wyglądać identycznie, jak pozostałe drzwi w mieszkaniu/domu. Z tą różnicą, że gładko znikają w ścianie lub suną wzdłuż niej.

Drzwi przesuwne do małych wnętrz

Drzwi przesuwne to dobre rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań, ale to właśnie ich mieszkańcy szczególnie docenią komfort ich użytkowania. Z drzwiami przesuwnymi nie musimy się przejmować o zapewnienie miejsca na skrzydło, kierunek otwierania, czy szerokość, którą często musimy zmniejszyć, aby drzwi wpasować w pomieszczenie. Drzwi przesuwne to rozwiązanie idealne również dla mieszkańców domów. Są trafnym wyborem w przypadku chęci wymknięcia części pomieszczenia, wprowadzenia jasnego podziału (kuchnia – jadalnia), a także jako drzwi do garderoby, które nie ograniczają przestrzeni wewnątrz pokoju, a tym bardziej garderoby.
Warto pamiętać również, że drzwi wewnętrzne przesuwne mogą być ozdobą pomieszczenia. Zastosowanie szkła – gładkiego lub w metalowej ramie typu drzwi loftowe, industrialne, drewna, a także zamontowanie drzwi na całą wysokość pomieszczenia, wywoła oszałamiający efekt.

——–
Szukasz drzwi przesuwnych?
W naszej ofercie znajdziesz najlepsze modele i rozwiązania!
👉Drzwi przesuwne👈
——–

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Pod pojęciem „drzwi przesuwne” mamy cały szereg rozwiązań możliwych do zastosowania. Ogólnie ujmując drzwi przesuwne mogą być naścienne, kiedy skrzydło drzwi nasuwa się na ścianę po szynie (prowadnicy) zlokalizowanej ponad otworem. A także mamy drzwi chowane w ścianie, w specjalnie do tego przygotowanej kasecie. Oba rozwiązania to ciekawe propozycje, ale należy sobie zdawać sprawę, że w przypadku systemu przesuwnego do zabudowy w ścianie należy zawczasu przygotować w niej miejsce na samą kasetę. Co oznacza, że decyzję o wyborze drzwi chowanych w kasecie trzeba podjąć przed remontem lub na wczesnym etapie wykańczania domu/mieszkania. W zależności od wybranego rozwiązania taka ściana będzie miała grubość nawet do 18cm. Kolejnym atutem drzwi z kasetą jest możliwość pełnego wykorzystania ścian przy drzwiach, z zastrzeżeniem, że jeśli chcemy na ścianie, w której znajduje się kaseta zawiesić meble, półki, czy szafki, należy wybrać odpowiedni rodzaj systemu. Standardowe rozwiązania nie dają takiej możliwości.
W naszej ofercie posiadamy produkty Eclisse, czyli rozwiązania do drzwi pojedynczych, podwójnych, zaokrąglonych, z możliwością montażu włączników, a także drzwi przesuwne z ościeżnicą oraz bez ościeżnicy i opasek maskujących, do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.
Wszystkie propozycje to drzwi lekko i bez oporów sunące, które nie sprawią problemów nawet najmniejszym użytkownikom, czy osobom niepełnosprawnym, a zastosowanie spowalniaczy zabezpieczy drzwi przed uszkodzeniem przy gwałtownym pociągnięciu.

Drzwi przesuwne naścienne

Alternatywnym rozwiązaniem są drzwi przesuwne naścienne, czyli takie które suną na widocznej nad otworem prowadnicy. W tej opcji drzwi, jak również i prowadnica mogą być ozdobą pomieszczenia, co więcej wybór tego systemu nie wymaga przeróbek w ścianach lub dostawiania konstrukcji jak w przypadku rozwiązania z kasetą.

W ABC Dom proponujemy naszym klientom nieco inne rozwiązania, a mianowicie opatentowany system Magic2 od włoskiej firmy Terno Scorrevoli lub system Spazio od polskiej firmy Leon. Unikalne rozwiązanie pozwala połączyć dwie najlepsze cechy obydwóch propozycji dla drzwi przesuwnych – brak widocznej prowadnicy oraz brak konieczności ingerencji w istniejące ściany. W w/w systemach cały mechanizm pozostaje ukryty, a obserwator widzi tylko piękną taflę drzwi. System pozwala delikatnie dostosowywać wysokość oraz głębokość zawieszonych drzwi, aby zniwelować ewentualne nierówności na ścianach czy podłodze. Magic2 posiada amortyzatory po obydwóch stronach, a także zabezpieczenie przed wypadnięciem drzwi z prowadnicy.
To, co jest spójne dla wszystkich systemów, to brak jakichkolwiek szyn i prowadnic w podłodze. Drzwi są podwieszone i ich montaż nie wymaga ingerencji w materiał ułożony na posadzce.

Drzwi przesuwne – szklane, pełne, drewniane, z lustrem– jakie wybrać?

Oferta drzwi przesuwnych jest nieograniczona, ponieważ prawie każde standardowe drzwi można zamontować jako drzwi przesuwne. Taka opcja jest szczególnie ważna, jeśli chcemy tylko jedną parę drzwi posiadać w systemie przesuwnym, a resztę pozostawić jako standardowe drzwi rozwierne.
Większość producentów systemów do drzwi przesuwnych oferuje również specjalne rozwiązania do drzwi szklanych. Taka propozycja to idealna opcja, jeśli chcemy z jednej strony zapewnić intymność we wnętrzu, a z drugiej – nie chcemy odcinać dostępu do naturalnego światła.

Gdzie kupić drzwi przesuwne w Krakowie?

W salonach ABC Dom w Krakowie można zamówić drzwi Porta, Dre, Interdoor, PolSkone, Moric, Klea oraz Asilo z opcją frezowania pod kasetę. O taką informację warto zapytać sprzedawcę, a my z przyjemnością pokażemy możliwe rozwiązania i przygotujemy szczegółową ofertę.

Drzwi przesuwne, a przede wszystkim możliwość doboru skrzydeł z oferty najpopularniejszych producentów drzwi, to rozwiązanie dające nieograniczone możliwości elastycznej aranżacji wnętrza. Takie drzwi są idealne, nie tylko do niewielkich wnętrz, ale również do pomieszczeń, w których potrzebujemy wydzielić funkcje i dokonać wyraźnego podziału, jednocześnie zachowując możliwość późniejszego połączenia przestrzeni.