Ciepłe drzwi zewnętrzne

HomeBlogCiepłe drzwi zewnętrzne
Ciepłe drzwi zewnętrzne

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych to parametr, na który coraz więcej osób zainteresowanych nabyciem drzwi zewnętrznych zwraca baczną uwagę. Oszczędzanie energii wymuszają na nas przepisy, ale i rozsądek. Im więcej ciepła zachowamy we wnętrzu naszego domu, tym mniejsze koszty na jego utrzymanie będziemy musieli przeznaczyć. Patrząc na ofertę producentów drzwi wejściowych widzimy, że trend na ciepłe drzwi zewnętrzne szybko nie przeminie.

——–
Szukasz ciepłych drzwi zewnętrznych?
W naszej ofercie znajdziesz drzwi zewnętrzne o najwyższych parametrach

👉Drzwi zewnętrzne👈

——–

Co to znaczy ciepłe drzwi zewnętrzne?

Ciepłe drzwi zewnętrzne to takie drzwi, które pozwalają nam zachować we wnętrzu jak najwięcej energii cieplnej niezbędnej do ogrzania wnętrz. Parametr izolacyjności cieplnej drzwi i jego wysokość jest regulowana przepisami. W tym roku wartość współczynnika przenikania ciepła (należy poszukiwać na drzwiach lub w folderze reklamowym oznaczenia U) nie może być większy niż 1,3 W/(m²•K). Jeśli posiadamy dom tzw. energooszczędny, to ten współczynnik powinien być jeszcze niższy. Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, czy to oznaczenie odnosi się do całych drzwi wraz z ościeżnicą, czy dotyczy tylko samego skrzydła, albo jeszcze gorzej, samej płyciny. Należy wnikliwie wczytać się w folder i opis konkretnych modeli drzwi zewnętrznych.

Dodatkowo, aby zachować termoizolacyjne właściwości naszych drzwi, należy zadbać o montaż ościeżnicy z przekładką termiczną oraz ograniczyć powstawanie mostków termicznych w okolicy progu wejściowego. Te dodatkowe elementy mogą zaważyć na tym, czy cały otwór wejściowy będzie prawidłowo zaizolowany i czy ciepło pozostanie w wnętrzu.

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Jakie drzwi są najcieplejsze?

Na rynku dominują dwa materiały, z których wykonuje się drzwi wejściowe do domu – stal oraz drewno. Za cieplejsze uznaje się drzwi drewniane, ponieważ nawet bez dodatkowych elementów drewno samo w sobie posiada właściwości izolacyjne. Jednakże producenci stolarki drzwiowej stalowej nie pozostają w tyle i walczą o zainteresowanie klientów wzbogacając swoje produkty o materiały izolacyjne takie jak styropian, wełna, pianka poliuretanowa, a nawet nowoczesne maty izolacyjne.

Dobrze zaizolowane termicznie drzwi to również cisza we wnętrzu, dlatego im więcej warstw w środku, tym lepiej. Ważnym w przypadku zachowania termoizolacji jest sam montaż, a także elementy dodatkowe jak uszczelki montowane wokół skrzydła, jak i na ościeżnicy. Punktem, w którym powstaje mostek termiczny, jest próg. Prawidłowo uszczelniony nie pozwoli ciepłu z naszego wnętrza ulecieć. Dużym wyzwaniem są drzwi z przeszkleniami. Kiedyś uważano, że montaż szyby, czy to w skrzydle, czy też koło niego, automatycznie sprawia, że drzwi przestają być „ciepłe”. Na szczęście nowoczesne technologie takie jak pakiety trzyszybowe, wypełnienia przestrzeni argonem, a także zastosowanie zwykłych uszczelek wokół szyby sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła nie pozostaje na akceptowalnym poziomie.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

W naszych salonach oferujemy produkty wielu producentów, z każdego przedziału cenowego. Można u nas znaleźć propozycje z wyższej półki, z najwyższymi parametrami użytkowymi, a także ekonomiczne, ale dobre produkty. Przygotowując wycenę zawsze staramy się brać pod uwagę uwagi klientów i dbamy o spełnienie jak największej ilości stawianych drzwiom wymagań. Chętnie wyjaśniamy oraz opowiadamy o poszczególnych parametrach, a także podpowiadamy, co jest ważne w przypadku drzwi do domu, a co nie.

Szukając dobrych drzwi zewnętrznych należy zwracać uwagę na każdy detal w skrzydle i pamiętać, że drzwi wejściowe to inwestycja na lata. Szukając idealnego modelu należy mieć na uwadze, że będziemy je użytkować przez wiele lat, a tym samym dobrze jest zdecydować się na model z najwyższymi parametrami termoizolacyjnymi. Wybór rzetelnego producenta, który posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji drzwi, będzie strzałem w 10! Odpowiadając na postawione wyżej pytanie – Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Odpowiemy – Dobrze wykonane!